xcounter
#

Скільки живої сили, техніки та артилерії має армія РФ, і як довго зможе воювати

14422
Російські окупанти, фото ілюстративне
Російські окупанти, фото ілюстративне

Що у росіян з потенціалом відновлювати свої втрати та виготовляти нові снаряди

Авторитетний британський дослідницький центр RUSI (Королівський об’єднаний інститут оборонних досліджень) опублікував коментар, в якому виклав свою оцінку поточного потенціалу армії РФ у веденні війни проти України. Коментар цінний уже тим, що там можемо побачити орієнтовну оцінку чисельності російського угрупування військ, залученого до бойових дій проти ЗСУ.

Так от, експерти RUSI оцінюють, що зараз угрупування рашистів налічує 470 тисяч "багнетів", 2060 танків та 7080 різних ББМ, переважно МТ-ЛБ, БМП та БТР, 1130 реактивних систем залпового вогню та близько 4780 одиниць ствольної артилерії, з яких 20% - це самохідна артилерія.

Читайте також: Авторитетний IISS порахував скільки РФ відновлює танків та інших бронемашин на рік
Рашистська САУ 2С7 "Пион", ілюстративне фото з відкритих джерел

При цьому російські окупанти можуть розраховувати на підтримку 310 ударних літаків "ВКС РФ" та загалом 290 гелікоптерів, із яких 110 – це ударні. При цьому експерти RUSI попереджають, що рашистська авіація ще і в 2024 році цілком буде здатна надавати інтенсивну підтримку своїм військам на землі, що загалом впливатиме на результативність армії РФ у війні проти України. Хоча водночас рашистська авіація і має проблеми із достатньою кількістю кваліфікованого персоналу, який би міг ефективно виконувати завдання.

Аналогічна діалектична ситуація, на думку RUSI, складається в росіян і з артилерією. Рашисти мають нюанси з тим, що поставки 152-мм снарядів йдуть не стабільним потоком, а із боєкомплектом до 220-мм РСЗВ типу "Ураган" взагалі є проблеми.

РСЗВ "Ураган"

Водночас зазначається, що на 2024 рік Міноборони РФ очікує, що виробництво 152-мм снарядів на потужності російської промисловості виросте із 1 млн до 1,3 млн одиниць, виробництво 122-мм снарядів – до 800 тисяч одиниць. Водночас Міноборони РФ фіксує, що на 2025 рік йому потрібно уже 4 мільйони снарядів калібру 152-мм та 1,6 мільйона снарядів калібру 122-мм російського виробництва.

А так як чиновники відомства Шойгу сумніваються, що російська промисловість зможе "витиснути" необхідний результат, то як далі продовжують в RUSI, отримані 2 мільйони снарядів від КНДР хоча і посилять армію РФ на полі бою в 2024 році, але не дадуть відчутного впливу на перебіг бойових дій.

Експерти установи оцінюють, що протягом 2023 року росіяни змогли поставити у війська загалом 1500 танків та 3000 бронемашин, однак 80% цієї техніки – це просто зняті з консервації машини. Що стосується живої сили, то тут варто відзначити сам факт кількісного збільшення угрупування рашистів із 360 тисяч осіб до 470 тисяч протягом минулого року, що в свою чергу демонструє здатність РФ відновлювати свої втрати по живій силі як мінімум до 2025 року.

Все вищенаведене заодно вказує на такий висновок – в Кремлі розраховують воювати до 2026 року, бо саме такий "горизонт планування" їм зараз дає поточна ресурсна база.

Читайте також: Чому керовані 240-мм керовані ракети з КНДР це про РФ, Іран, Хезболла та ХАМАС