xcounter
#

Авторитетний IISS порахував скільки РФ відновлює танків та інших бронемашин на рік

5684
Т-62М у РФ
Т-62М у РФ

Також у ​Міжнародному інституту стратегічних досліджень оцінили на скільки часу РФ вистачить запасів радянської бронетехніки

Міжнародний інститут стратегічних досліджень (IISS), який відомий доволі ґрунтовними безпековими дослідженнями та щорічно видає довідник Military Balnce, оприлюднив свою оцінку кількості бронетехніки, яку РФ може відновлювати з баз зберігання.

За оцінками аналітиків протягом 2023 року РФ змогла підняти з баз зберігання 1180-1828 танків різних версій та ще близько 2700 бойових машин піхоти та бронетранспортерів. Й саме цей ресурс для Кремля є головним у питанні підтримки кількості бронетехніки у строю після незворотних втрат.

Читайте також: Скільки Німеччина та ЄС мають витрачати на оборону, якщо визнали, що зараз "не мирний час"
база зберігання озброєння рф

З боку Defense Express зазначимо, що відповідно до зведень Генерального штабу ЗСУ щодо втрат ворога, то за 2023 рік показник щодо танків становить 2948, а всіх інших бронемашин - 4995. Але необхідно розуміти, що частина ураженої ворожої техніки відновлюється, зокрема й на рівні ремонтних батальйонів у безпосередній близькості до фронту.

Частина з них, навіть якщо й була евакуйована, то не може бути визнана такими, що не підлягають відновленню після чого можуть стати донорами запасних частин для іншої техніки.

Й для РФ саме бази зберігання ще радянського озброєння, стали основним джерелом поновлення втрат, якого, за оцінками IISS вистачить при теперішніх темпах втрат ворога "на 2-3 роки, можливо довше". Бо мова йде про 10 центральних баз танкового резерву, не менше 37 змішаних баз зберігання озброєння та 12 баз артилерійського резерву.

Т-62

А ось оціннику російського виробництва нової бронетехніки навіть в IISS вирішили не проводити, пославшись на малу кількість даних.

Але маємо зазначити, що реальна кількість озброєння та темп його відновлення, залежить від додаткових декількох факторів, а не просто кількості самих машин на зберіганні. За логікою завжди спочатку відновлюються машини, які знаходяться у кращому стані, а потім - все що має гірший стан, відновлення яких вимагає більше ресурсів.

Також, коли мова йде про відновлення старих машин, завжди є питання наявності комплектуючих до них, які вже зняті з виробництва. Частково це можливо вирішити шляхом їх заміни, яка й так необхідна, наприклад в умовних Т-55 скоріше замінять Р-113 чи Р-123 на сучаснішу цифрову радіостанцію. Але деякі речі замінити важче, наприклад - двигун В-55У, кількість яких обмежена й розподіляється серед машин, які вже у строю та потребують заміни силової установки через вичерпання її ресурсу.

Читайте також: Армія США хоче одразу 600 перехоплювачів дронів Coyote 2C по $125 тис за одиницю