Після того, як коаліція з десятка країн НАТО задекларувала намір посилити Сили оборони України одразу одним мільйоном дронів протягом одного року почали з'являтися перші деталі цього проєкту.
Й звісно, враховуючи те, що один мільйон дронів - це більш ніж величезна кількість, що означає наявність серед них значної частки FPV- чи аналогічних дронів-камікадзе, вкрай важливим питанням є, як зробити їх ефективнішими. Й у Великій Британії почали опрацьовувати питання виробництва тисяч нових дронів-камікадзе зі штучним інтелектом.
Читайте також: Повітряні сили "відмінусували" за раз одразу два Су-34 та один Су-35
"Західні військові стратеги, які розробляють цю технологію, вважають, що вона може дозволити Україні розтрощити певні російські позиції за допомогою безпілотників", - з посиланням на власні джерела пише Bloomberg. Але на цьому майже вся конкретика від цього видання завершується.
Але з боку Defense Express можемо зазначити, що про використання елементів штучного інтелекту, зокрема, машинного зору починаючи з рівня автотрекінгу цілі, вже говорять доволі давно, й вже є перші реальні зразки таких дронів. При цьому не лише в Україні, але й у РФ, а багато серійних баражуючих боєприпасів у країнах НАТО вже давно мають таку функцію. І хоча жодних деталей щодо того які саме функції штучного інтелекту будуть інтегровані у дрони, з великою долею вірогідності мова йде саме про цей напрям.
Тим більше, як пише видання, такі "дрони можуть бути відправлені в Україну протягом кількох місяців, але попередили, що терміни може бути посунутий вправо". А це означає, що технологія штучного інтелекту у цих дронах доволі зріла й готова до серійної реалізації.
Але на цьому можливості не вичерпується, бо ще один напрям - скоординована атака "роєм". Це коли дрони автоматично взаємодіють між собою, обмінюються інформацією щодо цілей та розподіляють їх між собою автоматично чи з мінімальною участю оператора.
І для Великої Британії така технологія також не є невідомою. Бо британські повітряні сили ще на рівні 2021 року вели проєкт Alvina з дослідження ройового використання малих БПЛА.
А згадка, що Лондон працює із Вашингтоном над питанням передачі просунутих дронів до України може бути відсилкою вже до американського проєкту Golden Horde ("Золота орда") - який також присвячений створенню систем штучного інтелекту для різних класів боєприпасів.
Читайте також: Супутник з електромагнітною зброєю: деталі нової зброї РФ проти США, про що йде мова, як працює, чим загрожує