xcounter
#

"Рої" дронів, штучний інтелект та цифровізація: як авіація Великобританії готується до війни майбутнього

1897
Фото ілюстративне. Джерело: Cpl Tim Laurence, RAF Halton
Фото ілюстративне. Джерело: Cpl Tim Laurence, RAF Halton

Щоб отримати перевагу у повітрі, потрібно зважати на сучасні технології та активно впроваджувати їх у реальність, вважають у Королівських ВПС Великобританії

Королівські військово-повітряні сили Великобританії (RAF) готуються до впровадження нових технологій в роботу служби: мережевого навчання, технологій управління та контролю (С2), а також "роїв" дронів", повідомляє видання FlightGlobal.

Так, начальник штабу авіації Головний маршал авіації сер Майк Вігстон під час міжнародної конференції Global Air Chiefs, що відбулася 14 липня, розповів про останні важливі події у цих трьої напрямках.

Читайте також: "Розумна" зброя для майбутнього винищувача Tempest: у Великобританії хочуть створити аналог американської "Золотої орди"

Рої дронів. За словами Вігстона, випробувальна установка 216-ї ескадрильї ВПС Великобританії "без сумнівів довела руйнівну та інноваційну користь "рою" дронів у рамках нашої програми Alvina".

Рій дронів
У майбутньому рої дронів будуть діяти під керуванням безпілотного винищувача

"Ми протестували рій з понад 20 наддешевих дронів, що працювали разом проти різних загроз", – зазначає Вігстон, стверджуючи, що попри те, що тоді вони були зосереджені на протиповітряній обороні, наразі ВПС розмірковують над новими місіями.

Рій дронів
"Рої" дронів мають стати повноцінним учасником поля бою

Мережеве навчання. "Я бачу майбутнє, в якому майже все навчання, формування сил, планування та відпрацювання місій будуть виконуватися у "синтетичному" середовищі, зберігаючи нашу реальну активність для оперативних операцій", – зазначає Вігстон.

Eurofighter Typhoon
Винищувач Eurofighter Typhoon Королівських ВПС

Наразі співвідношення "синтетичних" та "живих" тренувань у RAF вже становить 50:50 або ж навіть більше – але у службі планують досягти співвідношення 80:20.

Зазначається, що хоча спочатку увага була зосереджена на вдосконаленні підготовки сил Eurofighter Typhoon, Вігстон розповів про заплановані інвестиції у 55 млн доларів для додаткових платформ, зокрема літак ДРЛВУ Boeing E-7A Wedgetail, дистанційно пілотовану повітряну систему General Atomics Aeronautical Systems Protector RG1 тощо.

Серед інших кандидатів – есмінці ППО Королівського флоту Type 45, а також інші морські, космічні або ж наземні об’єкти.

Командування та контроль. Вігстон зазначає, що нова розподільна система моделювання під назвою Gladiator повинна досягти експлуатаційних спроможностей вже до кінця цього року.

Система Nexus

Під’єднавши цю систему до "бойової хмари" Nexus, у RAF планують експериментувати зі штучним інтелектом та перевірити, які бойові переваги він надає як під час тренувань, так і в реальних умовах.

Система Nexus пропонує удосконалену ситуаційну обізнаність шляхом об’єднання даних у реальному часі від кожного датчика на будь-якій платформі у робочому просторі.

Airbus A330 Voyager
Щоб мати перевагу на полі бою, треба вчитися отримувати та обробляти велику кількість даних

Раніше в цьому році робота цієї системи була продемонстрована на борту Airbus A330 Voyager. "Це була робоча мережа С2, сконфігурована на висоті понад 7500 м всього за 15 хвилин", – зазначає Вігстон.

Читайте також: Великобританія хоче мати безпілотні САУ: вони повинні замінити 105-мм гаубиці L118​