Пропонуємо ознайомитися з оглядом подій та матеріалів тижня, короткий опис яких ми зібрали для вас у цій статті.
Cтворення вітчизняного далекобійного ЗРК
ДККБ "Луч" запропонувало два проекти ЗРК середньої та більшої дальності, з огляду на завершення експлуатаційних строків радянських комплексів вже у перспективі найближчих 5-10 років.
Читайте також: "Краб" не поїхав, "Оплот" зламали, "Ірокез" та Ан-178 не злетіли: провали "Укроборонпрому" у 2021 році
Але попри потребу лише у 40 млн доларів та двох років на створення комплексу з дальністю знищення цілей близько 100 км, та розуміння потреби створення вітчизняного ЗРК, поки грошей на цю розробку у державі не знайшлось.
Детальніше про це в інтерв’ю Defense Express розповів Генеральний конструктор-Генеральний директор ДП ДККБ "Луч" Олег Коростельов.
Безпілотний AWAСS - Gekata від "Інфозахисту"
НВЦ "Інфозахист" почав проведення льотних випробувань своєї нової розробки - повітряного комплексу радіотехнічної розвідки Gekata, який призначений для виявлення радіовипромінюючих цілей на відстані у сотні кілометрів. Вперше ця розробка була продемонстрована на виставці "Зброя та Безпека" у 2021 році.
Gekata здійснила свій перший політ, піднявшись у небо з невеликого літовища під Києвом. Під час польоту, окрім роботи самої системи радіотехнічної розвідки, проводилось вимірювання впливу контейнеру на льотні характеристики PD-2. Детальніше – в нашому матеріалі.
Оновлений комплекс "Нота" від компанії "Трител"
Комплекс "Нота" від компанії "Трител" відомий як перевірений засіб боротьби з безпілотними літальними апаратами та технічними засобами розвідки противника. "Нота" активно застосовується у ЗСУ. Також ці комплекси охороняють від ворожих дронів склади з боєприпасами. Але розробники зробили декілька значних кроків уперед, аби надати "Ноті" нові можливості.
Як повідомив Defense Express заступник директора ТОВ "Трител" Ігор Сенчило, нині комплекс "Нота" спроможний одночасно вирішувати завдання з виявлення технічних засобів розвідки та засобів РЕБ противника, здійснення заходів радіоелектронної протидії та передачі отриманих розвідувальних даних в єдине інформаційне середовище управління боєм. Детальніше – у публікації Defense Express.
Міноборони РФ провалило запуск важкої ракети-носія "Ангара-А5"
Космічні війська ВКС РФ 27 грудня 2021 року виконали із космодрому "Плесецк" пуск ракети-носія важкого класу "Ангара-А5", це був третій пуск в історії цієї ракети.
За програмою пуску, розгінний блок "Персей" мав вивести на орбіту висотою 36 тисяч кілометрів гарабитно-масовий макет корисного навантаження масою 2,6 тонн.
Міноборони РФ заявило, що "розгінний блок "Персей" штатно відділився від третьої ступені ракети-носія "Ангара-А5" та почав вивід гарабитно-масовий макет корисного навантаження на заплановану орбіту. Але офіційних повідомлень про успішний вихід блоку "Персей" на заплановану орбіту так і не було.Стало відомо, наскільки готовий корпус першого корвета Ada для ВМС України
На потужностях турецької кораблебудівної компанії STM триває добудова корпусу першого корвета за проектом Ada для Військово-Морських Сил України. На даний момент із 27 блоків корпусу до кіля приварені уже 15.
Ймовірно, побудова корпусу цього корабля на потужностях в Туреччині завершиться із перевиконанням темпів. Деталі – у нашому матеріалі.
Гарної неділі!
Читайте також: Топ-5 найпопулярніших відео Defense Express 2021 року на мільйон переглядів