Як повідомив Defense Express заступник директора ТОВ "Трител" Ігор Сенчило, нині комплекс "Нота" спроможний одночасно вирішувати одзавдання з виявлення технічних засобів розвідки та засобів РЕБ противника, здійснення заходів радіоелектронної протидії та передачі отриманих розвідувальних даних в єдине інформаційне середовище управління боєм.
З метою розширення можливостей з виявлення та забезпечення необхідного рівня оперативності та достовірності інформації до складу комплексу "Нота" ввведені різні за своїм фізичним принципом дії засоби розвідки – радіотехнічні (пасивні пеленгатори), радіолокаційні (станції "Сайгак" від корпорації "Арсенал"), звукометричні, оптоелектронні. Всі ці джерела об’єднано в єдину систему збору та обробки розвідувальної інформації.
Читайте також: Безпілотний AWAСS - Gekata від "Інфозахисту" піднялась у небо (фото)
Також для "Ноти", наголосив Ігор Сенчило, розробляється рішення з метою збору та обробки інформації з усіх технічних засобів розвідки, які є на полі бою, а не тільки тих, що є у складі комплексу "Нота".
"Я переконаний, що на сьогодні найголовніше як для виробників зброї, так і для наших силових структур, які беруть участь у бойових діях в ООС – це максимально грамотно та ефективно вирішити завдання з викриття радіоелектронної обстановки ворога.
Ми повинні знати розташування як радіоелектронних засобів противника, їх типи та режими роботи, так і засобів вогневого ураження. Тільки у цьому випадку ми реально будемо розуміти, що ж саме нам загрожує і зможемо вибудувати адекватну стратегію у відповідь", наголосив заступник директора ТОВ "Трител" Ігор Сенчило.
Він також підкреслив, що наші військові структури поки не повною мірою готові для застосування таких багатофункціональних комплексів, як "Нота".
Вітчизняний комплекс "Нота" активно застосовується у ЗСУ. Також ці комплекси охороняють від ворожих безпілотних апаратів військові склади з боєприпасами
Для їх ефективного використання доцільно створити окремі підрозділи в тактичній ланці, своєрідний "цифровий спецназ", який виявляє загрозу в середовищі радіоелектронної протидії та має засоби, щоб воювати у цьому спектрі: здійснювати розвідку, передавати необхідні дані командирам, подавляти ворожі системи тощо, вважать розробники системи "Нота".
З урахуванням того, що сьогодні "Нота" має різні варіанти виконання – портативний, переносний, мобільний – зі встановленням на автомобільну базу тощо – для оснащення такого "цифрового спецназу" потрібно від трьох до чотирьох комплексів різних модифікацій для виконання всього спектру задач у тактичному угрупуванні військ.
Читайте також: Вбити дронів по-різному: проти української "Ноти" з "вогоньком" американська микрохвильовка та літаюча липучка