xcounter
#

"Українська бронетехніка" продемонструвала прототип 120-мм мобільного мінометного комплексу (відео)

5360
Поки розробка знаходиться на стадії прототипу
Поки розробка знаходиться на стадії прототипу

Мобільний міномет у калібрі 120-мм побудований на шасі бронеавтомобіля "Варта"

Прототип нового мобільного міномету від приватної компанії "Українська бронетехніка" був вперше продемонстрований під час Першого діалогу оборонної промисловості між Бразилією та Україною.

Цей мобільний комплекс створено на шасі бронеавтомобіля "Варта", в який інтегровано 120-мм міномет та сучасну цифрову систему управління вогнем. Комплекс ще проходить цикл заводських випробувань, тому гідравлічні приводи демонструвались без захисного кожуха.

Читайте також: ЗСУ отримали першу партію 30-мм українських автоматичних гранатометів КБА-117-02 (відео)
мобільний мінометний комплекс
У якості шасі для комплексу обрано бронеавтомобіль "Варта". Максимальна швидкість до 100 км/год

Про особливості цієї розробки спеціально для Defense Express розповів фахівець "Української бронетехніки" Володимир Ковтун.

"Комплекс забезпечує автоматичне наведення на ціль завдяки GPS. Ще під час висування на позицію проводяться всі розрахунки, вносяться всі похибки. І як тільки комплекс виходить на позицію він розгортається у бойове положення за 2 хвилини і може відкривати вогонь", - розповів Володимир Ковтун.

мобільний мінометний комплекс
Комплекс розгортається за 2 хвилини

Для забезпечення точності стрільби кожна машина оснащується спеціальними сенсорами, які вимірюють напрям та силу вітру, тиск, температуру навколишнього середовища та заряду, тощо.

Таким чином, після отримання цілевказівки від БПЛА чи інших даних розвідки комплекс самостійно за секунду вирішує вогневу задачу. Водночас подача мін здійснюється вручну. Загальний возимий боєкомплект становить 50 мін.

мобільний мінометний комплекс
Вся гідравліка потім буде скрита кожухом

"Зараз "Українська бронетехніка" доопрацьовує систему гідравліки та наведення. Ми вже провели перші стрільби для перевірки здатності системи витримати навантаження від пострілів", - додав розробник. Зазначивши, що значний розмір опірної плити міномета та система амортизаторів дозволяє уникнути застрівання міномету у ґрунті.

Комплекс розрахований на використання мінометів 2Б11 або МП-120, який вироблений "Українською бронетехнікою" та проходить державні випробування. Таким чино дальність стрільби становить до 7,5 км.

Також існує можливість, для тренування розрахунків, замінити 120-мм міномет на 82-мм. Система приводів наведення міномета дозволяє провести безпечне розряджання, шляхом нахилу ствола до рівня 30 градусів.

мобільний мінометний комплекс
Загальний вигляд комплексу

Маємо зазначити, що представлений "Українською бронетехнікою" комплекс є фактичним конкурентом "Барс-8ММК", перша партія яких рік тому була передана "Укроборонпромом" до Збройних Сил України, проте станом на червень 2020 року ці машини українським військом прийняті не були. Цій доволі цікавий історії Defense Express присвятив окремий матеріал.

Барс-8ММК
"Барс-8ММК". Різниця у шляхах розв'язання конструкторської задачі видна неозброєним оком
Читайте також: "Мінерал-У" для "Нептуна", випробування "Богдани" та MQ-9 Reaper проти української ППО: події тижня від Defense Express