xcounter
#

Міноборони РФ почало "збивати" балістичні "Грім-2" вже по дві на день

82930
Пускова ОТРК "Грім-2" на репетиції параду у 2021 році
Пускова ОТРК "Грім-2" на репетиції параду у 2021 році

У РФ збивають" балістичні ракети "Грім-2" ще з березня, але вперше вирішили "збити" одразу дві

Міноборони РФ продовжує генерувати "новини" про "успішне перехоплення засобами ППО" балістичних ракет оперативно-тактичного рівня "Грім-2". При цьому не однієї, а одразу двох у поки окупованому Криму поблизу Джанкою і це перший випадок, коли у РФ вирішили не дрібнитись, бо до цього "збивали" максимум по одній.

Такі повідомлення генеруються у Москві час від часу, починаючи з березня цього року. Відповідно до офіційних повідомлень, загалом за цей час ворог "збив" вже сім цих ракет: 30 березня, 9 та 23 квітня, 7 та 26 травня по одній, а у сьогодні, першого жовтня, вже одразу дві.

Читайте також: CZ BREN 2 - що це за штурмова гвинтівка з Чехії, яку планують виробляти в Україні

Водночас публічно оголошений стан робіт по проєкту "Грім-2" один зі співрозробників озвучив на рівні 75% станом на червень 2023 року. Повноцінної, а не експортної версії, ОТРК "Сапсан" - 65-70%. А потребу у грошах на завершення робіт з розробки - 0,5 млрд доларів. Тобто, якщо брати цю інформацію, як відправну - що саме збивають у РФ залишається невідомим.

ОТРК грім-2

Більше того, залишається під питанням, а чи взагалі зможуть у РФ збивати балістичні ракети. Справа в тому, що декларувати та дійсно мати можливість - дві величезні різниці. У питанні перехоплення балістичних ракет практика доводить одне - необхідно мати зенітну ракету з кінетичним перехопленням цілі.

У РФ у якості протиракети для С-400 використовується 9М96Е2 (9М96Е/ДМ), для якої задекларовано перехоплення балістичних цілей на дальності 30 км та на висоті до 25 км, але чітко не зазначено, що у ній ця концепція реалізована. Часом це аспект у РФ просто обходять фразою "максимально близький підрив". Є й питання до "швидкості реакції" комплексу.

А саме досвід США з ЗРК Patriot PAC 2 вже довів те, що перехоплення близьким підривом й навіть збільшення розмірів уражаючих елементів не дозволяє надійно перехоплювати балістичні ракети. Зокрема для Patriot PAC 2 це гарантувалось на рівні 0,8-0,95 відповідно до результатів полігонних випробувань.

Але під час "Бурі у пустелі" реальний показник перехоплення балістичних ракет Р-17 комплексу 9К72 "Эльбрус", більш відомий, як "Скад", становив відповідно до доповіді парламентського комітету лише 10%. Хоча під час війни Джордж Буш-старший заявив, що Patriot перехопив 42 з 41 ракети. А вже у 1997 році почалось розгортання версії PAC-3.

Й таким чином питання що саме, а головне й чим саме у РФ перехоплюють балістичні цілі залишається під питанням.

Читайте також: Статистика використання РФ дронів-камікадзе Shahed-136 за вересень: які висновки та до чого треба бути готовим