В середу, 18 листопада ц.р., на черговому засіданні Уряд затвердив перелік пріоритетних для держави інвестиційних проектів на період до 2023-го року. До нього увійшли, зокрема, проєкти у сферах охорони здоров’я, енергетики, транспорту, культурної та туристичної інфраструктури, спортивної інфраструктури, наукової та освітньої інфраструктури, переробної промисловості, авіаційної та космічної промисловості, оборонної сфери, поводження з відходами, природоохоронної сфери, надання послуг поштового зв’язку.
Остаточний варіан переліку ще не оприлюднений, однак, згідно з проектом переліку, що наразі оприлюднен на сайті КМУ, передбачається проведення дослідно-конструкторських робіт з імпортозаміщення покупних комплектуючих виробів та матеріалів виробництва РФ на літаках родини Ан-1х8 ( Ан – 148, Ан-158, Ан-178) на ДП Антонов та їх серійне виробництво за кредитні кошти та власні кошти ДП Антонов.
Читайте також: Контррозвідники зірвали спробу незаконного вивезення з України комплектуючих до ЗРК
Урядом також планується будівництво ракетно-космічного комплексу повітряного старту за кошти держбюджету та міжнародної технічної допомоги, а також створення рідинного ракетного двигуна РД870 – за кошти державного бюджету та кошти інвестора.
Крім того в пріоритеті уряду і ряд оборонних проектів, серед яких:
- підготовка за кошти державного бюджету виробництва інфрачервоної головки самонаведення для авіаційних ракет;
- організація виробництва дослідного зразка та серійного виробництва важкої БМП "Кевлар", повнопривідного 5 (6) вісного броньованого шасі для спеціальної військової та цивільної мобільної техніки, безпілотного літального апарату (в постанові не уточнюється якого саме), комплекту транспортних засобів УСПУ, ТЗМ, ТМ для РСЗВ "Вільха-М", двигунів 4ТД, гранат РГД-5 (тема "Бульба") – роботи планується проводити за кошти інвестора, кредитні кошти та взяті з інших джерел, що не заборонені законодавством;
- організація серійного виробництва 30-мм пострілів ВОГ-17В та ВОГ-17ІН до автоматичного гранатомету АГС-*7 та 40-мм пострілів ВОГ-40В та ВОГ-40ІН для підствольного гранатомету ГП-25;
- організація виробництва пострілів до РПГ-5, ОПГ-9 (скоріше за все мова йде про СПГ-9, - прим. ДЕ), РПГ-32У;
- організація ліній виробництва патронів різного калібру для стрілецької зброї;
- організація серійного виробництва штамповок лопаток турбін для енергетичного та хімічного машинобудування, літако- та вертолітобудування, корабле- та суднобудування; - організація виробництва автогрейдера та машини землерийної (БЗМ-2У – скоріше за все, мова йде про ПЗМ-2У, - прим. ДЕ).
Останні проекти також планується фінансувати за рахунок коштів інвестора, кредитних кошті та коштів, що взяті з інших джерел, що не заборонені законодавством.
За такою ж схемою Уряд планує стимулювати і розвиток виробництв, що є критичними для обороноздатності країни, Зокрема, Переліком пріоритетних для держави інвестиційних проектів на 2020-2023 роки передбачено:
- будівництво заводу із виробництва тітанового порошку та виробів з нього;
- будівництво заводу із виробництва труб з тітану, алюмінію та жаростійких сплавів;
- організація виробництва концентрованої сірчаної кислоти, азотної кислоти для дрібнотоннажного спец хімічного виробництва;
- поглиблення переробки покладів графітової сировини та організація виробництва готових виробів для спеціальної техніки;
- розширення та організація нового виробництва накопичувачів енергії (акумуляторів) із суперконденсаторами;
- розробка технологій та організація серійного випуску матеріалів і приладів електронної техніки для забезпечення обороноздатності України.
Розпорядження Уряду дасть змогу затвердити перелік пріоритетних для держави інвестиційних проєктів на відповідні роки із визначенням механізму їх реалізації, що в свою чергу дозволить розглядати можливість здійснення першочергового фінансування таких проєктів як пріоритетних, у т.ч. шляхом залучення приватних інвестиційних ресурсів, кредитних коштів тощо для їх реалізації. А також дозволить ефективно використати ресурси держави та бізнесу з метою досягнення найкращого результату – зростання економіки, залучення інвестицій, наповнення бюджетів, створення робочих місць.
Відомо, що в ході підготовки проекту розпорядження КМУ було отримано близько 600 пропозицій щодо включення до цього переліку від центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також державних підприємств. Після проведення їх скрінінгу з урахуванням масштабності, впливу на соціально-економічний розвиток країни/регіону, мультиплікаційного ефекту від реалізації, ступеню розробки/впровадження до Переліку увійшло лише трохи більше 100 інвестиційних проектів.
Такі проекти можуть бути реалізовані із залученням інвестора, зокрема на умовах державно-приватного партнерства, міжнародної технічної допомоги або за рахунок кредитних коштів та бюджету.
Уряд прийняв рішення з техніко-юридичним доопрацюванням в 3 дні, після чого Перелік буде оприлюднено на офіційних ресурсах – тож остаточний перелік програм може стати відомим вже після найближчих вихідних.
Довідково:
Перелік пріоритетних для держави інвестиційних проектів сформовано на виконання пункту 56 Плану заходів з виконання Державної програми стимулювання економіки для подолання негативних наслідків, спричинених обмежувальними заходами щодо запобігання виникненню і поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на 2020-2022 роки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.05.2020 № 534.
Раніше Defense Express повідомляв, що Мінстратегпром заявив, що "Укроборонпром" зриває реалізацію завдань визначених Президентом.
Читайте також: Сьогодні в Україні відзначають День сержанта