ДП ДГЗП "Спецтехноекспорт", яке у листопаді 2019 року підписало контракт з Міністерством внутрішніх справ Республіки Перу щодо постачання багатоцільового транспортного літака Ан-178, оприлюднило відеозвіт щодо поточного стану з будівництвом нового транспортника.
"Уже перший цей серійний літак буде складатися за відсутності російських компонентів. Це дійсно правда. Великий час зайняло імпортозаміщення-імпортозаміна й на цьому літаку одна третина - це українська, а дві третини - це по суті обладнання Сполучених Штатів Америки", - відзначив Президент ДП "Антонов" Олександр Лось.
Читайте також: "Антонов" завершив стапельне складання планеру Ан-178 для Перу (фото)
Нагадаємо, перші кадри з цехів ДП "Антонов" з'явилися у грудні минулого року.
Тоді вже була готова частина крил для борта з заводським номером 006 та почалися роботи над окремими деталями фюзеляжу.
Перші частини майбутнього літака були встановлені на стапель у березні 2020 року.
Про встановлення носової частини фюзеляжу у стапель загального складання, де раніше вже були розміщені підлога, шпангоути та бокові обшивки вантажного відсіку, прес-служба "Антонов" повідомила у травні цього року.
В компанії-виробнику зазначають, що складання літака відбувається відповідно до запланованого графіка й має бути завершено на початку 2021 року. Наразі виробником здійснюється виготовлення та закупівля систем, вузлів, блоків, а також авіаційного та радіоелектронного обладнання.
Відомо, що загалом у ланцюгу постачання агрегатів для нового АН-178 залучено 25 українських компаній та близько 30 європейських та північноамериканських постачальників.
Конфігурація літака, замовленого МВС Перу, дозволятиме здійснювати:
- перевезення особового складу (100 осіб);
- перевезення пасажирів (80 осіб);
- доставлення вантажів (до 18 тонн);
- повітряне десантування вантажів;
- евакуацію хворих на ношах із можливістю надання медичної допомоги (40 осіб).
За словами представників держпідприємства, 13 оновлених вітчизняних літаків готове замовити МВС України, а ще 15 Міноборони.
Читайте також: "Укроборонпром" проти "Антонова": війна за небо чи за землю?