xcounter
#
Спеціальне конструкторське бюро "ВЕКТОР-В" з Києва розробило нові українські боєприпаси до автоматичних та підствольних гранатометів / Фото: Defense Express

В Україні розробили нові боєприпаси – тривають Державні випробування

Спеціальне конструкторське бюро "ВЕКТОР-В" з Києва розробило нові українські боєприпаси до автоматичних та підствольних гранатометів / Фото: Defense Express
10240

Міністерство оборони України проводить Державні випробування нових українських боєприпасів до автоматичних та підствольних гранатометів, які раніше в нашій країні не виготовлялись

Це гранати ВОГ-17В та ВОГ-40В – українські боєприпаси для автоматичних гранатометів типу АГС-17, КБА-117, КБА-119, а також підствольних гранатометів типу ГП-25, відповідно.

Нові українські гранати ВОГ-17В, Defense Express, ВЕКТОР-В
Нові українські гранати ВОГ-17В для автоматичних гранатометів типу АГС-17, КБА-117, КБА-119 розробки київського СКБ "ВЕКТОР-В" / Фото: Defense Express

Читайте також: ​Повітряну атаку відбито: біля Криму відпрацювали пуски зенітних ракет

Гранати розроблені київським Спеціальним конструкторським бюро "ВЕКТОР-В" (СКБ "ВЕКТОР-В"), яке було створено у 2018 році. В основі українських боєприпасів лежить новий підривник ВМГ-МВ розробки СКБ "ВЕКТОР-В".

Як повідомили кореспонденту Defense Express представники КБ, новий підривник є універсальним і завдяки своїм компактності, надійності та експлуатаційним характеристикам використовується в усіх типах боєприпасів до автоматичних та підствольних гранатометів, що розробляються СКБ "ВЕКТОР-В", в тому числі і тих, що відповідають стандартам НАТО.

Вітчизняні гранати ВОГ-40В, Defense Express, ВЕКТОР-В
Вітчизняні гранати ВОГ-40В для підствольних гранатометів типу ГП-25 від СКБ "ВЕКТОР-В" / Фото: Defense Express

Наразі нові українські гранати ВОГ-17В та ВОГ-40В вже відомі в українському війську. Зокрема, до цього часу вже були проведені визначальні відомчі випробування, які засвідчили високі тактико-технічні та експлуатаційні характеристики боєприпасів з тавром "Made in Ukraine". За їх результатами постріли ВОГ-17В та ВОГ-40В від СКБ "ВЕКТОР-В" були допущені до експлуатації в Збройних силах України.

В компанії СКБ "ВЕКТОР-В" повідомили, що тактико-технічні характеристики нових українських боєприпасів в цілому відповідають радянським боєприпасам, що зроблено спеціально для того, щоб без змін можна було використовувати існуючі типи гранатометів та таблиці стрільби до них. Однак нові українські боєприпаси забезпечують кращі параметри по точності та кучності стрільби - завдяки технологічності виробництва та застосуванню сучасних матеріалів, а також стабільних вибухових речовин європейського виробництва.

Нові українські боєприпаси, Defense Express, ВЕКТОР-В
Нові українські боєприпаси забезпечують кращі параметри по точності та кучності стрільби / Фото: Defense Express

В СКБ "ВЕКТОР-В" зазначили, що налагодження серійного виробництва нових українських боєприпасів до автоматичних та підствольних гранатометів дозволить реанімувати декілька українських підприємств, які до цього часу знаходились на межі виживання та надати роботу сотням українців. В українських боєприпасах від СКБ "ВЕКТОР-В" майже всі комплектуючі (окрім вибухових речовин) виготовляються в Україні, однак в компанії працюють над тим, щоб вже невздовзі 100% комплектуючих були українськими.

Наразі не відомі особливості конструкції нових українських боєприпасів, однак в компанії обіцяють розкрити інтригу під час Міжнародної спеціалізованої виставки "Зброя та Безпека – 2020", яка в період з 13 по 16 жовтня пройде у Міжнародному виставковому центрі в Києві. Відвідувачі виставки можуть побачити лінійку нових боєприпасів СКБ "ВЕКТОР-В" на стенді компанії.

Українські боєприпаси, ВОГ-17В, ВОГ-40В, Defense Express, СКБ

Нагадаємо, що Інформаційно-консалтингова компанія "Діфенс Екпрес" є Генеральним інформаційним партнером заходу і вже шостий рік поспіль видає спеціальний випуск журналу Defense Express, який є своєрідною візитною карткою української виставки озброєнь.

Раніше Defense Express повідомляв, що українська компанія InterProInvest розробляє новий ручний гранатомет на основі ГП-25, а в США запатентували дрон для 40 мм підствольного гранатомета.

Читайте також: "Об’єднані зусилля 2020": комплекси "Нептун", "Вільха", "Точка", "Смерч" та "Ураган" ЗСУ розгорнуті на півдні України (відео)