Реактивний снаряд калібру 122 м "Тайфун-1" розроблений науковцями та інженерами державного КБ "Південне" в рамках української ракетної програми.
"Це нова розробка - українська ракета яка є альтернативою і заміною старих систем "Град", - розповів головний технолог ДП "НВО "ПХЗ" Олексій Кириченко.
Читайте також: КБ "Південне" вперше використало на випробуваннях "Тайфун-1" новітній вимірювальний пункт (фото)
На відміну від старих радянських снарядів 9М22 (та інших модифікацій), що ніколи не вироблялись на підприємствах України (або УССР), новий РС 9М221Ф "Тайфун-1" буде повністю виготовлятися на вітчизняних заводах.
"Починаючи від корпусного елемента і закінчуючи гумотехнічними виробами, які там зараз встановлено і саме паливо, яке використано для заправлення, це вже зроблено повністю на вітчизняних компонентах", - відзначив Олексій Кириченко.
Нагадаємо, українська версія 122 мм реактивного снаряду має вдвічі більшу максимальну дальність стрільби ніж старий радянський РС (40 км проти 20 км при аналогічній за масою осколково-фугасній бойовій частині у 18,4 кг), що й досі стоїть на озброєнні Збройних сил України.
Розробка КБ "Південне" повинна буде не тільки замінити старі боєприпаси для РСЗВ БМ-21 "Град", а й використовуватись у більш сучасних системах, вже вітчизняної розробки - БМ-21УМ "Берест" та РСЗВ "Верба".
Крім того, на базі РС "Тайфун" дніпровські фахівці розробляють керований варіант боєприпасу - "Тайфун-1М". Такі снаряди дозволять наносити набагато більш точні удари по окремим цілям та позиціям ворога, використовуючи для ураження лише кілька РС замість випуску повного пакета з великим розкидом.
Перші випробування нового виробу від КБ "Південне" відбулися минулого року. Тоді перевірялася можливість пусків реактивних снарядів на мінімальну дальність (5 км).
В жовтні 2019 року макет "Тайфуна" був вперше публічно представлений у Києві на Міжнародній виставці "Зброя та Безпека-2019".
Своєю чергою, у квітні цього року, в рамках масштабних ракетних випробувань, відбулися пуски РС 9М221Ф "Тайфун-1" на максимальну дистанцію у 40 км. Випробування проходили на Державному випробувальному полігоні "Алібей" в Одеській області.
Читайте також: "Павлоградський хімічний завод" відновлює роботи зі створення нових ракетних комплексів та наймає 540 працівників (відео)