xcounter
#

У ДПСУ розповіли, як прикордонники нищать ворожі FPV-дрони антидроновими рушницями

2505
Фото — ДПСУ
Фото — ДПСУ

Прикордонники допомагають захищати наші позиції від навали FPV-дронів противника

Держприкордонслужба на своїх офіційних сторінках у соцмережах розповідає, як наші прикордонники беруть активну участь у протидії такій загрозі, як ворожі FPV-дрони, які оператори противника запускають по позиціях наших військовослужбовців.

І що на Запорізькому напрямку, використовуючи антидронові рушниці, прикордонники знищили "цілу зграю ворожих "пташок", а саме п’ять одиниць російських FPV-дронів за одне "полювання".

Читайте також: Рашисти кинули на полі бою свій справді "одиничний" БТР, який вперше "засвітився" у жовтні

У ДПСУ не розкривають більше інформації про цей бойовий епізод, зокрема про те, за який саме проміжок часу було ліквідовано ворожі FPV-дрони, скільки та яких конкретно антидронових рушниць було залучено для знищення дронів противника.

Але це привід нагадати, що сьогодні антидронові рушниці цілком можуть бути ефективним засобом проти небезпечної загрози у вигляді ворожих дронів, і фактично є одним з елементів побудови ефективної системи протидії FPV-дронам та іншим невеликим за розміром БПЛА.

Варто згадати, що антидронові рушниці з’явилися в активі ЗСУ ще до лютого 2022 року, наприклад у 2021 році демонструвалося, як наші військові в зоні ООС працюють проти ворожих БПЛА антидроновими рушницями, зокрема EDM4S-UА від литовської NT Servic.

Але також наше військо експлуатує й аналогічне озброєння вітчизняного виробництва, зокрема нещодавно ми розповідали про антидронову рушницю AD G-6+.

КВЕРТУС AD MW, фото з сайта компанії
КВЕРТУС AD MW, фото з сайта компанії

Звичайно, що таке ж озброєння на полі бою експлуатують й російські військові, а також намагається робити нові комбінації, як от новий комплекс на базі ПЗРК "Верба" разом з антидроновими рушницями.

Російська антидронова рушниця, фото ілюстративне

Сьогодні на полі бою в Україні склалася дійсно унікальна ситуація, коли вперше під час бойових дій використовується насправді величезна кількість дронів, і відповідно тестується низка різних способів протидії та захисту від цієї загрози.

Наприклад, ворог раніше демонстрував використання тактики із антидроновими коконами для штурмових груп, а свої траншеї рашисти захищають навісами з підрчних матеріалів.

Читайте також: Хто б уявив, що Сербія робитиме свої крилаті ракети, але це уже є