xcounter
#

Українські рішення проти дронів ворога: у Kvertus розповіли, як розвивали свої розробки

2948
КВЕРТУС AD MW, фото з сайта компанії
КВЕРТУС AD MW, фото з сайта компанії

Вкотре про важливість наявності засобів захисту проти дронів на передовій і що пропонує у цьому напрямку одна з українських компаній

Youtube-проєкт Ukrainian Underdogs від dev.ua, у рамках якого розповідається про малі та середні технологічні бізнеси, які допомагають у війні проти РФ, нещодавно оприлюднив сюжет, в якому розповідається про діяльність компанії Kvertus, яка створює і виробляє системи захисту від БПЛА, а також радіоелектронної боротьби та розвідки.

Як відзначає СЕО компанії Ярослав Філімонов, сьогодні конкурувати з ворогом за кількістю засобів РЕБ — це "сумна історія", і тому варто передусім робити акцент на якості продукції. За його словами, ті чи інші вироби, які зараз є в активі компанії, з’являлися відповідно до запитів військових з передової і удосконалювалися згідно з тими чи іншими потребами бійців Сил оборони України.

Читайте також: Ворог настільки сильно прикрив бухту Севастополя РЕБом, що це видно з космосу

"Ми постійно їздимо на передову, майже кожен тиждень, в бойових умовах ми тестуємо наше обладнання. В одній з таких поїздок хлопці кажуть — "Мужики, п*д*рські FPV-дрони кошмарять нереально, зробіть щось". Таким чином цей "рогатий" з’явився [ймовірно, йдеться про КВЕРТУС AD COUNTER FPV], призначений нейтралізовувати дрони-камікадзе, і вже коли ми почали відвантажувати ці гаджети, з ДШВ хлопці кажуть — "Так не чесно, нам треба, що люди носили". Таким чином з’явився рюкзак, це просто формат інший, дає 300 метрів купола, там є акумулятор вбудований", — розповідає Філімонов.

КВЕРТУС AD COUNTER FPV
КВЕРТУС AD COUNTER FPV, фото з сайта компанії

Згодом відповідно до потреб військових система була адаптована для встановлення на танки: "Зрештою у нас народився ще один девайс — блок під башту до командира танка монтується, і антени виносні ставляться зверху на башту у безпечних місцях. Таким чином, у нас є рішення і для броньованої техніки".

Далі в сюжеті згадується про іншу розробку від Kvertus — Kraken. Це універсальний засіб, який може працювати від мережі 220, потужного "екофлоу" чи генератора: "Його зручно використовувати, тому що, по-перше, штирьові антени дають купол, десь до 800 метрів, на семи різних частотах. Вони підібрані таким чином, щоб перекривати і FPV-дрони, і "мавіки", "аутели". Також є антена направленої дії з кутом розкриття 60 градусів, і відповідно дальність роботи виростає до півтора кілометра.

Kraken-M
Kraken-M, зображення з сайта компанії

Хедлайнером номенклатури виробів компанії Філімонов називає їхні антидронові рушниці, зокрема КВЕРТУС AD G-6+, відзначаючи її портативність та зручність у використанні. "Є у тебе засоби радіоелектронної розвідки, немає у тебе цих засобів — побачив візуально, почув, передали по рації, ще щось — ти просто дістав, увімкнув і працюєш".

Як розповідають у Kvertus, кожен місяць компанія замовляє все більше і більше комплектуючих для своїх виробів — якщо півтора року тому компанія мала на виробництві 8 людей, то зараз ця кількість зросла до 30.

"Дуже швидко розвиваються технології, і якщо виключитися десь на. місяць, то все, "до побачення", ти не встигаєш просто"...Ось, будь ласка, з’явилися дрони 750 частота і 415. Звичайні дрони-камікадзе, їх там, наприклад, на тисячу 900, то цих 100, тобто 10% дронів вже з’явилося. У нас вже є буквально тиждень і будуть комплектуючи на ці частоти", — відзначає Філімонов.

система пеленгації БПЛА Azimuth Kvertus
Azimuth, Фото — Kvertus

"80 відсотків ми реінвестуємо назад у технології. Ми відкрили центр металообробки, розробили комплекс пеленгації Azimuth, ми зараз розробляємо рішення по генераторній та антено-фідерній частині своє повністю, щоб взагалі піти від імпорту, а це все дуже дорого", — підсумовує фахівець.

Читайте також: Виробництво FPV-дронів має бути розширене за аналогією з артбоєприпасами, бо Україна вже відстає від РФ