xcounter
#

РФ хоче отримати в 2025 році чотири Ту-160, які можуть нести по 12 ракет, але не зробить жоден новий літак

25195
Викатка із заводського цеху російського Ту-160М, складеного із "заготовок" часів СРСР, 30 грудня 2022 року, зображення з відкритих джерел
Викатка із заводського цеху російського Ту-160М, складеного із "заготовок" часів СРСР, 30 грудня 2022 року, зображення з відкритих джерел

Або що треба розуміти про плани рашистів по зміцненню їх стратегічної авіації

Міноборони РФ проводило 16 грудня 2024 року колегію, під час якої зокрема прозвучала погроза про начебто готовність Кремля до війни проти НАТО за 10 років. Однак під час цього заходу прозвучала й інша заява, яка заслуговує на окрему увагу – що в 2025 році збройні сили РФ планують отримати одразу чотири стратегічні бомбардувальники Ту-160М, що можуть бути носіями зокрема ядерної зброї.

Якщо росіяни таки реалізують цей план, то це буде суттєве підсилення стратегічної авіації "ВКС РФ", котра в своєму розпорядженні зараз має лише 13 літаків Ту-160, кожен з яких може нести до 12 крилатих ракет.

Читайте також: РФ показала зблизька пуск ракети "Циркон" з корабля, на що там справді треба звернути увагу
Ту-160 і Ту-214 на майданчику КАПО, травень 2023 року, зображення - Airbus/Ben-Reuter

Але парадокс в цій ситуації полягає в тому, що російський ВПК при цьому не виготовить жодного нового стратегічного бомбардувальника, і тут мова про літаки, що були раніше викочені із заводських цехів, але "застрягли" на випробуваннях вже протягом кількох років.

Варто згадати, що у 2023 році РФ уже також планувала отримати чотири Ту-160М, не виготовивши при цьому жодного нового літака. Це просто підкреслює, наскільки уже пролонгованою є історія із формально "новими" стратегічними бомбардувальниками для "ВКС РФ".

Ті Ту-160М, які РФ для себе називає "новими", є по факту складеними із "заготовок" ще радянських часів, тобто які буквально простояли в цехах Казанского авіазаводу (КАПО) ще з кінця 1980-х років. В російському офіційному "новоязі" на такий формат є окремий термін – "воспроизводство", при цьому фактичний ступінь готовності цих "заготовок" можна оцінити на фото нижче, тобто там як мінімум повністю складені корпуси літаків.

Недобудовані Ту-160 на стапелях Казанского авіаційного заводу, 2014 рік, фото з відкритих джерел

Якщо далі будемо узагальнювати дані у відкритому доступі по цій темі, то зможемо побачити певний дисонанс. Наприклад, автори довідника The Military Balance 2024 писали про факт наявності трьох бомбардувальників Ту-160М, що досі перебувають на випробуваннях, тому не входять в стрій стратегічної авіації РФ.

Водночас в лютому 2024 року самі росіяни визнали, що у них на стадії випробувань "застрягли" одразу чотири Ту-160М, із яких формально "новими" є три літаки, один з котрих досі не підіймався у повітря.

Річ в тім, що в той же час КАПО із пропагандистською метою відвідував кремлівський ватажок Путін, під час візиту якого було показано одразу чотири Ту-160М у одному цеху. Спочатку російські пропагандисти поспішили із заявами про "досі небачені можливості ВПК", які начебто дозволили зробити одразу чотири нові бомбардувальники цього типу.

Демонстрація чотирьох Ту-160М в ангарі Казанського авіазаводу, лютий 2024 року, фото з відкритих джерел

Однак згодом рашистський "Центр анализа стратегий и технологий" оприлюднив своє пояснення, за яким протягом 202-2023 років російський ВПК за програмою "воспроизводства" зробив три Ту-160М, ще один – раніше модернізований літак цього ж типу, який досі не повернувся в стрій дальньої авіації "ВКС РФ".

Раніше ми писали також про те, скільки в РФ може бути пілотів Ту-22М3, Ту-95МС, Ту-160 і МиГ-31К, та чи легко їх "дістати".

Читайте також: Як РФ не змогла продати Алжиру МиГ-29СМТ, і як це може бути пов'язано з війною проти України