В деяких ЗМІ з’явилось повідомлення про те, що на 513-ому авіаремонтному заводі під Курськом "застрягла" ледь чи не половина наявного парку літаків типу МиГ-29СМТ із складу "ВКС РФ", які колись намагались продати Алжиру, і тепер мовляв рашистам доведеться обирати, що робити з цією авіатехнікою – або "канібалізувати", або ж віддати Північній Кореї.
Ці дані опираються не на зовсім перевірене джерело, але сама по собі ця історія виглядає цікавою, щоб присвятити їй окрему публікацію.
Читайте також: Росіяни ще рік назад зняли з консервації БМД-3, яких було менше 150 одиниць, але в бій досі не пустили

Почнімо із даних The Military Balance 2024, які говорять про те, що на початок цього року "ВКС РФ" мали в своєму розпорядженні загалом 14 літаків МиГ-29СМТ. З чого виходить, що якщо на 513-ому АРЗ біля Курська й "застрягла" певна кількість МиГ-29СМТ, то тут мова про літаки, які ще не увійшли до складу російських військово-повітряних сил.
Тут також слід коротко уточнити, що модифікація МиГ-29СМТ відрізняється від базового варіанту можливістю застосовувати озброєння класу "повітря-поверхня" та оновленою бортовою апаратурою.
В свою чергу, на даний момент за даними згаданого вище довідника, той же Алжир на початок цього року мав у своєму розпорядженні 22 літаки МиГ-29C/УБ та 14 МиГ-29М/М2, при цьому частина із цих літаків була запланована до передачі Судану в якості союзницької допомоги.

А от на цьому моменті починається найцікавіше. Алжир справді хотів придбати в Росії певну кількість МиГ-29СМТ, перша партія в 15 літаків була поставлена замовнику в 2006 році, але доволі швидко алжирські військові повернули ці "МіГ-и" назад росіянам, через поганий технічний стан машин.
Судячи з усього, після цієї невдачі РФ так і не знайшла нових замовників на ці літаки, котрі схоже не зацікавили навіть російське Міноборони. І власне після цієї історії ці МиГ-29СМТ в некондиційному стані так і залишились стояти на території 513-го АРЗ біля Курська.
На цьому тлі цілком логічно припустити, що тепер РФ може ці літаки віддати Північній Кореї взамін на поставку солдат. Тим більш, що для самої Росії уже виглядає цілком в порядку речей постачати своїм "партнерам" дещо "некондиційні" літаки зі зберігання.
Як ілюстрацію можна згадати не тільки те, що Росія для передачі Ірану виділила Су-35С з нереалізованого "єгипетського" контракту, але й ще цікаву історію - РФ 15 років шукала покупця на проблемні "індійські" Су-30К, поки не продала Ефіопії.
Читайте також: Ліквідація конструктора "МОКБ "Марс" у Москві - це не лише про Х-69, а про значно більший перелік ракет з Х-101 та Х-32