xcounter
#

РФ показала зблизька пуск ракети "Циркон" з корабля, на що там справді треба звернути увагу

9114
Пуск ракети "Циркон" з фрегата проекту 22350 під час навчань ВМФ РФ у Середземному морі, грудень 2024 року
Пуск ракети "Циркон" з фрегата проекту 22350 під час навчань ВМФ РФ у Середземному морі, грудень 2024 року

Росіяни "пограли м’язами" біля берегів Сирії, але в цій історії треба розставити вірні акценти

Міноборони РФ заявило, що 3 грудня 2024 року воно проводило навчання у Середземному морі з проведенням пусків ракет різних типів. Для цих навчань були залучені всі кораблі оперативного угрупування ВМФ РФ, розміщеного в Тартусі, що зокрема пояснює повідомлення про начебто перші ознаки того, що росіяни можуть покинути взагалі цю сирійську базу.

Незвичайним у цій історії є те, що рашисти вперше показали зблизька пуски гіперзвукових ракет "Циркон", який був виконаний з двох фрегатів проекту 22350.

Читайте також: Шведська Norma знайшла кращий патрон з дробом проти FPV-дронів: який № та ще одна головна умова
Пуск ракети "Циркон" з фрегата проекту 22350 під час навчань ВМФ РФ у Середземному морі, грудень 2024 року

Опублікована розкадровка пусків викликає насправді багато питань. Наприклад, автори порталу The War Zone пишуть, що на думку деяких аналітиків, кадри від Міноборони РФ з пуском "Циркона" під час навчань у Середземному морі з грудня 2024 року начебто можуть бути взагалі "слейкою" із попередніх епізодів випробувальних стартів.

Тим більш, що наприклад після одного із випробувальних пусків "Циркона" в 2020 з акваторії Білого моря росіяни тоді також публікували відзняті зблизька кадри старту ракет, тому мовляв відповідний архівний матеріал в розпорядженні рашистів цілком може бути.

Ну й окрім того, показані Міноборони РФ кадри знову породили серед західних аналітиків суперечки по темі, що ракета "Циркон" базується насправді на надзвуковій ПКР типу П-800 "Оникс". Хоча при цьому складно взагалі сказати, на чому саме базуються їх припущення.

Пуск ракети "Циркон" з фрегата проекту 22350 під час навчань ВМФ РФ у Середземному морі, грудень 2024 року

В цій історії від Defense Express пропонуємо звернути увагу насправді ось на що. Для початку, в даній історії має окреме значення підкреслювати тип кораблів, з яких росіяни проводили пуски "Цирконів" біля Сирії, тобто фрегати проекту 22350. Оскільки за їх офіційним визнанням, два кораблі цього проекту довелось окремо модернізувати, щоб перетворити їх на носії "Цирконів".

Характер модернізації своїх фрегатів проекту 22350 під "Циркони" Росія офіційно не розкривала, але тут можемо припустити, що ця переробка зачіпала вертикальні пускові установки для запуску ракет (на кораблях цього проекту стоїть по 16 пускових комірок).

Ці всі деталі мають значення, бо наочно показують, що в складі російського флоту кількість надводних носіїв "Цирконів" є обмеженою, і цю гіперзвукову ракету скоріш за все навряд чи можна розмістити на інших ракетних кораблях ВМФ РФ із вертикальними пусковими установками 3С14.

Демонстрація пускової комірки 3С14, фото з відкритих джерел

Наступне – у відкритому доступі відсутні кадри пусків ракет П-800 "Оникс" з надводних кораблів, і це насправді дивно, бо рашисти декларували можливістю пуску таких ПКР із пускових установок типу 3С14, які стоять на ракетних корветах проектів 21631 "Буян-М" та 22800 "Каракурт", та фрегатах проекту 11356. Відсутність таких кадрів не дає необхідного матеріалу для порівняння з пуском "Циркона" з надводних кораблів.

На цьому тлі окремо виникає припущення про те, що можливо росіяни у своїх заявах перебільшували, і тому П-800 "Оникс" не адаптований для пуску із 3С14. Ну і також – окремо виникає питання про конкретний характер переробок, який знадобився для модернізації фрегатів проекту 22350 для ролі носіїв "Цирконів".

Читайте також: Чи може РФ просто скидати з космосу кінетичні боєголовки для ударів по Україні