xcounter
#

Шведська Norma знайшла кращий патрон з дробом проти FPV-дронів: який № та ще одна головна умова

Епізод з випробувань (всі фото: Calibre Defence)
Епізод з випробувань (всі фото: Calibre Defence)
27965

Для розробки нового патрона з дробом 12 калібру проти дронів був оцінений навіть пластик з якого роблять FPV-дрони, а головне розробники розповіли хід своїх думок та основні особливості та причини прийнятих рішень

Відомий шведський виробник стрілецьких боєприпасів Norma розробив спеціальний патрон із дробом 12 калібру для знищення FPV-дронів. Бо саме дробовики є хоч доволі спірним за ефективністю, але безумовно найдешевшим засобом протидії дроновій загрозі на найнижчому піхотному рівні.

Більше того, у Norma підкреслили, що він був створений після аналізу саме FPV-дронів у тому вигляді, як вони використовуються у реальній війні. І підкреслюється, що це вже вагома різниця, бо у таких дронах використовується інший пластик ніж у комерційних типу Mavic, окрім того, FPV-шки значно живучіші.

Читайте також: Ілон Маск розкритикував F-35, і тепер неясно про наслідки для Lockheed Martin
FPV-дрон
Тестові FPV-дрони

І саме тому ті рішення, які працюють проти умовних Mavic з їх пластиком, щільним компонуванням електроніки та критхкими лопатями - не працює із FPV-дронами. І у результаті цих досліджень з'явився патрон під назвою AD-LER (Anti-Drone Long Effective Range).

Як цей патрон створювався доволі детально розписало видання Calibre Defence. І з боку Defense Express зазначимо, що цікавішою може бути не сам патрон, а результати дослідження, експериментів, хід думки розробників та причини прийняття рішень.

Зокрема спочатку у Norma вирішили зупинитися на дріб №8, яка має діаметр 2,25 мм. Саме таку найчастіше використовують і вона навіть непогано себе зарекомендувала проти цивільних дронів. Але проти FPV-дронів найкраще себе зарекомендував дріб №6 - 2,75 мм діаметром.

M4 Drone Guardian Benelli

Вся справа полягала не лише у тому, щоб влучити, а щоб забезпечити кінетичний вплив на дрон. І саме №6

показав кращий баланс між розсіюванням та енергією. Але для того, щоб передати більше енергії необхідно було збільшити масу дробу, бо свинцевий для цих задач виявився недостатнім.

І у Norma прийняли рішення у стилі "по-багатому" - використали вольфрамовий дріб замість свинцевого. У результаті й вийшов патрон AD-LER, який містить 350 дробинок з цього недешевого металу загальною вагою 34 грами. Реальний ефективний вогонь з таким боєприпасом можливо вести на дальність до 60 метрів.

AD-LER патрон проти дронів 12 калібр

Для практичних тестів був використаний та рекомендується мати спеціальну протидронову версію дробовика M4 Drone Guardian від італійської Benelli, яка відрізняється спецільним чоком. Але доволі цікавим може бути тексти використання менш спеціалізованих рушниць та дробу не з вольфраму, а більш доступних матеріалів, наприклад, сталі.

Читайте також: У ГУР назвали скільки балістичних ракет середньої дальності типу "Рубеж" чи "Орешник" може виробляти на рік РФ