Російська бойова машина "Тайфун-ПВО" ще минулого року пройшла серійні випробування і зараз перейшла до категорії серійної продукції - таку заяву нещодавно зробив гендиректор заводу "Купол" (входить до складу концерну "Алмаз-Антей", виробника цієї машини, Фаніл Зіятдінов, заявивши, що виробництво "Тайфун-ПВО" дозволить їм підвищити завантаженість потужностей підприємства.

Після чого із заявою виступив генерал-майор авіації Владімір Попов, який наголосив, що ця машина буде затребувана у російському окупаційному війську і посяде місце між зенітними установками та комплексами сімейства "Панцирь" і буде "необхідним для військової компоненти на лінії зіткнення з противником".
Читайте також: Перший політ цього літака був ще у 1952 році, а тепер одна з країн повертає у стрій унікальний S-2 Tracker
Згодом Попов каже, що "Тайфун-ПВО" буде ефективним передусім проти дронів, і буде використовуватися для прикриття окремих районів чи об’єктів на кшталт нафтопереробних заводів, об’єктів газогенерації, залізничних станцій та великих мостів, що дещо йде усупереч попередній заяві про роботу безпосередньо на лінії зіткнення.

У будь-якому випадку, "Тайфун-ПВО" перш за все призначена для прикриття військ, у тому числі й на марші, має захист від бронебійних куль та від підриву мін.
Машина має два люка, один для стрілка-кулеметчика (на даху є турель із станком під кулемети типу "Корт"), другий - для оператора переносних зенітних ракетних комплексів.
Стверджується, що для виконання завдань прикриття військ на марші реалізована можливість вести вогонь на швидкості до 20 км/год.
Раніше Defense Express розповідав, як у ЗСУ захищають САУ Caesar від дронів та яка ефективність подібних конструкцій.
Читайте також: Таємничі "17 Patriot" для України, чому БМП Lynx ще не доїхали до фронту та інші новини тижня