Українські фахівці розробили та встановили комплект захисних сіток на п’ять 155-мм самохідних артилерійських установок Caesar підрозділів Сил оборони. Такі конструкції призначені для захисту від ударних безпілотників, які домінують на лінії фронту.
Так, на штатну бронекабіну було встановлено об’ємну захисну антидронову конструкцію. При цьому, як можна побачити на фотографіях, вона продовжується і на відсік з перевезення боєприпасів, що надзвичайно корисно та допоможе уникнути детонації при влучанні.
Читайте також: Що відбувається у В'єтнамі, де похизувалися ще однією копією Х-35 на 80-100 км, та куди поділися попередні розробки
Також сітками захистили артилерійську частину машини, залишаючи відкритим ствол гармати. Скоріше за все таке рішення було прийняте з практичних цілей, щоб не обмежувати можливості наведення.
Щодо ефективності антидронових сіток, то на одній з опублікованих фотографій можна побачити результати влучання. Таким чином зберегли артилерійську частину гаубиці та фактично зашкодили втраті всієї машини, ціну якої оцінюють до чотирьох мільйонів доларів.

Загалом масове використання безпілотників на полі бою суттєво скоротило час на виявлення цілей та розширило можливості їхнього ураження. Таким чином колісні САУ, які раніше перемагали внаслідок власної мобільності, втратили один зі своїх найбільших козирів.
Раніше Defense Express вже розповідав про те, як росіяни оснастили протидроновими сітками та решітками свою САУ 2С44 "Гиацинт-К". У тому випадку він вийшов набагато масивнішим, намагаючись захистити навіть ствол машини.

Масовіший підхід можна пояснити дефіцитом стволів для заміни, які не виробляються і беруться з причіпних 2А36 "Гиацинт-Б". Також, на відміну від французької гаубиці, російська система має такий захист штатно, тобто скоріше за все отримує його "із заводу".
Потреба прикриття військової техніки від ударних БПЛА стала критичним питанням на полі бою. І поки нема єдиного ефективного засобу використовуються різні методи, від комплексів РЕБ, до ведення вогню із завчасно підготовлених закритих вогневих позицій.
Читайте також: Як РФ хотіла купити французькі бронебійні підкаліберні боєприпаси для своїх Т-90 та Т-80 і чому нічого не вийшло