xcounter
#

Робота САУ "Богдана" без прикрас: без чого обходяться, щоб працювати з капоніра і якими снарядами б’ють рашистів

16875
САУ 2С22 "Богдана" на озброєнні 45-ї ОАБр, скріншот з відео "Армія TV"
САУ 2С22 "Богдана" на озброєнні 45-ї ОАБр, скріншот з відео "Армія TV"

Українська САУ 2С22 "Богдана" вже пережила декілька версій і сьогодні розробники за відгуками військових удосконалюють цю машину

Сили оборони України вже повинні мати на озброєнні чимало САУ 2С22 "Богдана", темпи виробництва якої зросли щонайменше до 10 машин на місяць або ж 120 на рік, а нещодавно стало відомо, що наші військові отримали чергові 18 одиниць цих САУ, які для українського війська замовила Данія.

Про те, які є нюанси в експлуатації цієї машини у сюжеті "Армія TV" розповіли бійці 45-ї окремої артилерійської бригади, яка має на озброєнні САУ "Богдана". "По технічній частині можна сказати вона супер [на шасі Phoenix 8x8], по артилерійській частині - треба доробляти нюанси", - говорить командир розрахунку Андрій.

Читайте також: У ЗСУ польський Rak називають найкращим мінометом - як ця зброя б’є рашистів

Він наголошує - виробник тримає контакт з військовими, які використовують "Богдану" на полі бою, проводять консультації, щоб зробити її ефективнішою. Відзначається, що машина, яка представлена на відео, була виготовлена у 2023 році.

Сьогодні в середньому їхня "Богдана" здійснює по 40-60 пострілів на день. Заявлено, що машина може стріляти й високоточними боєприпасами Excalibur. Крім того, як помітили у СПЖ "Водограй", на відео засвітилися 155-мм боєприпаси SgR M/77 шведського виробництва, і також радіопідривник ÖF ZONAR 75B.

Військові відзначають, що донаведення на ціль відбувається вручну - попри наявність комп’ютеризованої системи автоматичного наведення, таким чином забезпечується максимальна точність пострілу.

У сюжеті прямо відзначають, що "Богдану" часто критикували за відсутність автоматизації заряджання, водночас досилач на цій машині вперше засвітився ще у листопаді минулого року. Втім, в сюжеті відзначається, що конкретно у випадку на відео військові не використовують його через банальну причину - капонір, який розбудували для захисту машини і який унеможливлює використання досилача.

Втім, як відзначає військовий у відео, заряджання "Богдани" вручну виглядає надважким "на картинці", тоді як на практиці це не настільки складне завдання. Хоча, звичайно, за можливості зі зрозумілих причин надають перевагу все ж таки досилачу.

Щодо шасі, то по ньому питання немає - військові відзначають зручну велику камеру, яка вночі знімає у гарній якості, завдяки чому зручніше заїжджати на позицію. Також перевагою є броньована кабіна, яка захищає від уламків.

Читайте також: Які висновки можуть бути з того, що рашисти почали використовувати ZFB-05 з Китаю