Автори американського профільного видання Task&Purpose одну із своїх публікацій вирішило присвятити питанню, яке вони начебто доволі часто отримують в соцмережах – мовляв, чому для армії США просто не придбати шведські бойові машини піхоти СV90, котрі є одними із найбільш поширених в арміях НАТО.
Логіка пропозиції просто купити готову та серійну БМП для армії США пояснюється тим, що за останні кілька років американці так і не змогли успішно завершити жодну із програм по перспективним бойовим машинам. Однак відповідь "чому б не купити одразу CV90" є "неприємною", бо там одразу йдеться "про гроші та політику".
Читайте також: Рашисти кажуть, що кинуть свою нову "Тайфун ПВО" захищати мости і заводи
Як наголошують автори згаданого видання в публікації за цим посиланням, CV90 створювалась саме для умов бойових дій в Європі, для протистояння із СРСР, а після прийняття на озброєння у 1994 році стала однією із найбільш масових БМП армій Альянсу.
CV90 може виконуватись у кількох варіантах та нести відповідної потужності озброєння, від 30-мм автоматичних гармат до 120-мм гармат або ж мінометів, залежно від побажань замовника. А "на папері" ця бойова машина піхоти "відповідає багатьом вимогам Пентагону" щодо бойових машин.
Однак попри всю оптимальність історії, взяти й просто купити CV90 для озброєння армії США заважає нинішній підхід до придбання ОВТ, який передбаає, що купується не просто зразок озброєння, а купується одразу програма по його виробництву, обслуговуванню та вдосконаленню, зі створенням відповідних потужностей та робочих місць безпосередньо на американській території.

Тому мовляв, "купівля програми CV90 у готовому вигляді для армії США означала би передачу всіх переваг в руки Європи". А навіть якщо піти на локалізацію виробництва на території самих США, як це вийшло наприклад за програмою UH-72 Lakota (локалізована версія H145), то тут проблема все рівно в тому, що американська сторона не матиме повний контроль в усіх сегментах програми.
Окремий нюанс полягає в тому, що Пентагон воліє купувати бойову техніку під вже створені доктрини, а не навпаки. Якщо брати саме сегмент бойових машин піхоти, то в даному випадку БМП "Бредлі" вписані в американську доктрину загальновійськового бою, а от по СV90 відповідна концептуальна робота навіть не проводилась.

Хоча CV90 побудована навколо стандартів НАТО, американські військові для своїх бойових машин задають ще вищі стандарти. Що в свою чергу вимагає відповідного перепроектування CV90. А якщо врахувати і той факт, що Bradley та CV90 мають по суті схожий функціонал, то загалом по сумі аргументів для американських військових нема резону навіть ставити питання про можливе придбання шведської БМП, натомість є резон ставити на машину вітчизняного виробництва.Раніше Defense Express писало про те, що ЗСУ мають найкращі у світі БМП, але яка з них найліпша, де наводилось цікаве відео з порівнянням M2 Bradley та CV90.
Читайте також: ПС США хочуть ще купувати проблемні літаки KC-46, чому прийняли таке рішення