Сили оборони України сьогодні мають на озброєнні без перебільшення найкращі зразки бойових машин піхоти у світі, і це твердежння справедливе як для американських БМП типу M2 Bradley, так і для шведських CV90 - і в наших військових є дійсно унікальна можливість порівняти ці дві машини на полі бою в складних умовах у боях проти російського окупаційного війська.
Тим цікавим є сюжет від "АрміяTV", де якраз поспілкувалися з військовими і визначили, які ж переваги має та чи інша бойова машина піхоти - американська M2 Bradley чи ж шведська CV90.
Читайте також: Наступний пакет допомоги від Швеції стане найбільшим з 2022 року, а CV90 ремонтуватимуть в Україні
І першим "тестом" для машин був тест на швидкість - хто першим подолає відстань до визначеної посадки, і переможцем тут виявилася CV90. Разом з тим, варто все ж таки враховувати суттєву різницю у масі машин, а тим паче той факт, що представлена на відео M2 Bradley оснащена динамічним захистом типу Brat 2, який, як відзначає командир машини з позивним "Кот" з 47-ї ОМБр, добре спасає під час бойових дій.

Якщо вже говорити про захищеність цих двох машин, то про стійкість M2 Bradley вже дійсно ходять легенди - військові відзначають високий рівень захисту від різних загроз включно до пострілу з ПТРК чи підриву на одній або навіть двох протитанкових мінах. Водночас командир механізованої роти 21-ї ОМБр з позивним "Нео" про CV90 відзначає наступне - машина також тримає підрив на одній-двох мінах і екіпаж залишається неушкодженим. Натомість, перевагою CV90 є наявність накидки Barracuda.
Ще один тест, який можна побачити на відео - це влучність стрільби, і ось що військові розповідають про ці машини. "Значно більша фугасна дія самого снаряду. Розліт уламків кожного снаряду - близько 15 метрів - мені не треба "поливати" всю посадку, я можу через 10 метрів накидати снарядів. У плані броньованих цілей підкаліберних снаряд до 100 мм пробиває, можливо навіть більше. ... "У нас є "козирний туз в рукаві", ми можемо стріляти із закритих позицій дуже точно до 12 тисяч метрів", - говорить "Нео".

Натомість "Кот" про M2 Bradley відзначає наступне: "Я скажу, що ненабагато менше у нас розліт уламків, до 10 метрів, але є скорострільність - відпрацював по посадці добре кучністю. Коли треба прикрити піхоту, на відкаті. І у мене боєукладка більше. Я вважаю, що скорострільність це цікавіше. Підкаліберний пробиває до 70 мм броні". Крім того, звичайно, великим плюсом для M2 Bradley є наявність пускових для протитанкових ракет TOW.
Якщо резюмувати - командир Bradley каже, що цілком би "помінявся" із CV90 гарматами за умови збереження скорострільності, натомість командир СV90 відзначає, що позичив би динамічний захист для прикриття лобової частини машини.
Якщо порівнювати десантування, то хоч і військові відзначають, що CV90 досить непогана у цьому плані, але загалом M2 Bradley виявилася зручніше.
Оптичні засоби кращі в БМП Bradley. "Є нічна камера, тепловізори у механіка-водія. Є екрани в десантів, вони можуть бачити, куди їде механік-водій, куди стріляє "ганер". Вони можуть знати, яка обстановка на вулиці, це плюс".
Раніше Defense Express розповідав про те, які темпи ремонту БМП M2 Bradley у ЗСУ та чи є дефіцит запчастин до цих машин.
Читайте також: Військові США запустили з Bradley таємничу ракету "670", яка може виявитись чим завгодно, крім ПТРК