xcounter
#

Які темпи ремонту БМП M2 Bradley у ЗСУ та чи є дефіцит запчастин до цих машин

9085
Всі фото - Командування Сил логістики ЗСУ
Всі фото - Командування Сил логістики ЗСУ

Загалом США поставили Україні понад 300 одиниць бойових машин піхоти типу M2 Bradley, їхній вчасний ремонт - напрочуд актуальне питання сьогодні

Сили оборони України мають на озброєнні американські БМП M2 Bradley, які позитивно зарекомендували себе на полі бою передусім у контексті високого рівня захищеності машини, водночас у Командуванні Сил логістики ЗСУ нещодавно розповіли деякі деталі про те, як у нашому війську проходить ремонт цих бойових машин піхоти.

Передусім там нагадують про плани реорганізації ЗСУ, відповідно до яких всі ремонтні підрозділи були передані у ппідпорядування командувача Сил логістики. Втім, як наголошує командир окремої зведеної групи з ремонту БМП M2 Bradley Юрій, ці зміни на них не дуже вплинули - команда працює як "один добре налагоджений механізм" і їм вдалося зберегти вузькопрофільних фахівців.

Читайте також: Військові США самі продали розвідці Китаю секретні дані по HIMARS, Bradley та Stryker за $65 тисяч

"Обсяги [роботи з відновлення машин] у нас не зменшилися", - відзначає Юрій, окремо він розповідає про налагоджену роботу із заводами нашого оборонно-промислового комплексу, які допомагають відновлювати пошкодження від протитанкових мін чи снарядів.

"Їх треба “варити” повністю, відновлювати двигун, ходовку, корпус. Наші суміжники нам дуже допомагають: надають допомогу посильну у зварці критично пошкоджених корпусів, відновленні рами тощо", - каже фахівець. Разом з тим, сьогодні машини отримають пошкодження в основному через удари FPV-дронами.

Військовий розкриває деякі дані про темпи ремонту БМП M2 Bradley - так, за перші два місяця цьогороку було відновлено понад 20 машин, тобто більш як 10 одиниць за місяць - для порівняння, протягом минулого року цей показник становив 60 машин на рік або ж по п’ять машин на місяць, тоді як у 2023 році було відновлено 12 машин. Також бувають випадки, якщо пошкодження надто серйозні і ремонт заскладний, то машину можуть відправити за кордон. Який це відсоток машин із загальної кількості, що ремонтується, не повідомляється.

З позитивним моментів військовий відзначає, по-перше, наявність достатньої кількості обладнання, зокрема і такої машини, як FRSN M/22, яка допомагає витягувати башту, двигун тощо. А, по-друге, достатньої кількості запасних частин, які отримують дуже швидко - за декілька днів після формування заявки. Звичайно, що є практика використання як донорів запчастин тих машин, які вже не можна відновити.

"Маємо надію, що будуть створені якісь спеціалізовані заводи з ремонту іноземної техніки. Але, можливо, до того часу ситуація на фронті знову зміниться і ремонтувати доведеться вже інші зразки озброєння та військової техніки, більш сучасні та ефективні", - наголошує військовий.

Раніше Defense Express розповідав, що військові США самі продали розвідці Китаю секретні дані по HIMARS, Bradley та Stryker за $65 тисяч.

Читайте також: Як Bradley рятує у найважчих ситуаціях: командир БМП про досвід роботи з однією з найкращих БМП (відео)