xcounter
#

Як так, що РФ в 2023 році планує отримати аж чотири Ту-160М, хоча не зробить жодного

27204
Викатка із заводського цеху російського Ту-160М, складеного із "заготовок" часів СРСР, 30 грудня 2022 року, зображення з відкритих джерел
Викатка із заводського цеху російського Ту-160М, складеного із "заготовок" часів СРСР, 30 грудня 2022 року, зображення з відкритих джерел

Ворог заявляє про амбітні плани посилення власної стратегічної авіації, уникаючи при цьому важливих нюансів

Російські пропагандистські "ЗМІ" з посиланням на слова міністра оборони країни-агресора Сєргєя Шойгу заявляє, що до кінця 2023 року стратегічна авіація "ВКС РФ" має отримати одразу чотири бомбардувальники Ту-160М.

При цьому планується, що в наступні кілька років росіяни зможуть довести кількість наявних в строю літаків Ту-160 до позначки понад 20 одиниць, що має дозволити сформувати новий полк дальньої авіації для розміщення на Далекому Сході. А уже після того РФ сподівається таки почати серійне виробництво стратегічного бомбардувальника під індексом "ПАК ДА", він же "Изделие 80", котрий однак досі існує лише "на папері".

Читайте також: Арктичні "Панцирі" під Москвою, атака FPV-дрона на "літаючий танк" Ка-52 та інші новини й події тижня
Російський Ту-160М на випробуваннях, липень 2023 року, зображення з відкритих джерел

The Military Balance 2023 вказує, що зараз "ВКС РФ" мають в своєму розпорядженні загалом 16 літаків типу Ту-160, зокрема модернізованих. І це демонструє загалом, що плани Міноборони РФ по нарощенню своєї стратегічної авіації виглядають аж настільки амбітними лише на перший погляд, бо щоб уже досягнути формальної позначки в 20 наявних бомбардувальників типу Ту-160, їм буде достатньо ввести у стрій уже заплановані літаки.

Ще один цікавий нюанс, який російські пропагандисти хоча і визнають, але воліють не акцентувати на ньому – плани Міноборони РФ отримати цьогоріч аж чотири Ту-160М аж ніяк не означають, що російська промисловість цьогоріч виготовить і здасть одразу 4 літаки цього типу. Тут мова саме про те, що російська авіація має нарешті отримати літаки, які були модернізовані або ж складені із радянських заготовок за програмою "воспроизводства" протягом 2020-2022 років.

Викатка із заводського цеху російського Ту-160М, складеного із "заготовок" часів СРСР, 30 грудня 2022 року, зображення з відкритих джерел

Окремо цікавим тут є те, як тепер російські пропагандисти описують перелік робіт в рамках програми модернізації Ту-160М. Вони тепер визнають, що вся модернізація полягає лише "в оновленні окремих конструктивних елементів" планера та начебто в заміні силової установки на нові двигуни НК-32-02 замість старих НК-32. Хоча раніше стверджували, що програма модернізації Ту-160М передбачає також і радикальне оновлення номенклатури бортової електроніки.

Також російські пропагандисти наводять порівняння, що ресурс літаків Ту-160М буде по суті однаковим як і для модернізованих стройових бомбардувальників, так і для "бортів", складених із радянських заготовок за програмою "воспроизводства".

Раніше Defense Express розповідав про те, що росіяни розкрили, скільки для них реально коштує Ту-22М3 з ракетою Х-22, і там цифри точно здивують. Також ми розповідали про заявлені параметри програми "ПАК ДА", яка має бути заміною для Ту-95МС і Ту-160.

Російський Ту-160М, виготовлений з радянських "заготовок", виконує пробіг перед першим випробувальним польотом, січень 2022 року, фото з відкритих джерел
Читайте також: Чи вплине затримка з F-35 на постачання F-16 Україні: у Данії вже дали відповідь на це питання