xcounter
#

ПС ЗСУ терміново отримають десятки ракет для ЗРК Patriot, щоб і надалі збивати залпи з "Кинжалів"

2084
Під час навчань українських військових на ЗРК Patriot, фото Bundeswehr/Johannes Heyn
Під час навчань українських військових на ЗРК Patriot, фото Bundeswehr/Johannes Heyn

Німеччина оголосила про термінове постачання Україні ракет до ЗРК Patriot

Українські розрахунки зенітних ракетних комплексів Patriot, які демонструють надефективну роботу проти російських ракет, отримають більше "аргументів" проти Х-47 "Кинджал" та інших російських загроз – Німеччина поставить Україні додаткові ракети для ЗРК Patriot. Про це повідомив очільник оборонного відомства країни Борис Пісторіус на другий день зустрічей міністрів оборони країн НАТО у Брюсселі, повідомляє видання NTV.

Стверджується, що Німеччина планує терміново передати Україні ще 64 ракети до ЗРК Patriot – як відзначається, постачання зенітних ракет сьогодні дуже важливе, щоб забезпечити українські сили ППО боєзапасом для протидії російським атакам.

Читайте також: Як працює Patriot при перехопленні балістичної цілі

Передача ракет до Patriot для України дійсно надважлива, з урахуванням того, що окупанти регулярно здійснюють атаки по Україні балістичними ракетами, а наші військові разом з американським ЗРК вже неодноразово демонстрували ефективність роботи проти таких цілей.

Так, лише за місяць роботи Patriot в Україні цей ЗРК вже встиг знищити понад 80 надважких цілей. Зокрема, було зруйновано міф про "аналоговнет" Х-47 "Кинжал" і, ба більше, вже вдвічі протягом цього часу відбив масовані ракетні атаки, в яких окупанти запускали одразу по шість своїх так званих "гіперзвукових" (а насправді аеробалістичних) ракет.

Х-47
МиГ-31К з аеробалістичною ракетою "Кинжал", фото ілюстративне

І це ще згадуючи про те, що Patriot також збиває і такі складні цілі, як балістичні ракети, випущені з оперативно-тактичного ракетного комплексу "Искандер" чи ракети, випущені з зенітних ракетних комплексів С-400.

Водночас щоб мати більше ракет до ЗРК Patriot, у США працюють над збільшенням їхнього виробництва, щоправда, за три роки воно зросте лише на 20%, і наразі ми маємо таку картину: сьогодні в рік виготовляється до 450 зенітних ракет PAC-3, водночас до 2026 року цей показник має зрости до 2026.

ЗРК Patriot Україна
ЗРК Patriot, фото U.S. DoD

Крім ракет, звичайно, важливе і нарощування кількості самих ЗРК у складі ПС ЗСУ, і тут ми маємо наступну ситуацію – раніше у Raytheon повідомили, що Україна до кінця 2024 року отримає ще п’ять комплексів ЗРК Patriot.

Водночас один "зайвий" комплекс Patriot для ЗСУ має Іспанія, але він наразі знаходиться у Туреччині, і має там перебувати щонайменше до кінця 2023 року – і турки аж ніяк не готові завчасно повернути цей ЗРК, щоб він згодом посилив ПС ЗСУ.

Читайте також: Чому для РФ ілюзія "знищення" Patriot - це єдина гарантія існування Кремля: про систему ПРО НАТО та ядерну зброю рашистів