Сьогодні, 8 липня, в Татарстані, що у РФ, розбився новітній ударно-розвідувальний БПЛА "Альтиус-РУ", який є версією російського довгобуду "Альтиус", що почали креслити з 2011 року на ОКБ "Сокол". А перше замовлення на них надійшло у 2021 році "Уральському заводу цивільної авіації".
Кількість та строки постачання тоді не називали, але оголошена вартість угоди становила близько 7 мільярдів рублів (з урахуванням інфляції, на сучасні гроші це близько 115 мільйонів доларів). "Альтиус-РУ" мали отримати підрозділи БПЛА у складі ВМС РФ, проте з того моменту про нього майже нічого так і не чутно.
Читайте також: Як не треба розробляти проєкт "Золотий купол" та що пропонують американські оборонні гіганти для його реалізації
І ось, сьогодні у Татарстані розбився "Альтиус-РУ", впавши прямо на приватний будинок та, ймовірно, вбивши двох місцевих жителів. Причиною падіння, ймовірно, стала втрата зв’язку, в наслідок чого безпілотник втратив керування і поступово спланував у приватний сектор.
Це вже не перше падіння російських безпілотників із серії "аналоговнет", так можна згадати про збиття важкого ударного БПЛА С-70 "Охотник" у 2024 році, що сталося у Донецькій області поблизу міста Костянтинівка. Він також, ймовірно, втратив зв’язок та тримав курс на підконтрольну Україні територію, через що, щоб уникнути його захоплення, РФ була вимушена збити його.

"Альтиус-РУ" має дійсно непогані задекларовані, як говорять "на папері" характеристики, зокрема він може перебувати в повітрі до 48 годин, злітати на висоту до 12 км та літати на відстань, нібито аж до 10 тисяч кілометрів. Його польотна маса до 6 тонн, довжина фюзеляжу 11,6 метра, а розмах крила 28,5 метра.
Бойове навантаження до 1 тонни, крейсерська швидкість 250 км/год. Але найголовніше, це його озброєння, адже він може нести навіть протикорабельні ракети Х-35У із дальністю польоту до 260 км.

Також він обладнується інерціально-супутниковою системою навігації та, ймовірно, не названою радіолокаційною станцією. Крім цього, повідомлялося про можливість обладнання "Альтиус-РУ" підвісною РЛС з антенною фазованою решітною та оптико-прицільною станцією.
За своїми розмірами та деякими характеристиками "Альтиус-РУ" більший та потужніший, ніж американський MQ-9 Reaper, у якого розмах крил 25 метрів, а маса близько 2,2 тонни. Так американський безпілотник, ще й має дальність польоту всього 1850 км, порівняно з 10 тисячами у "Альтиус-РУ", тобто загалом він цілком підпадає під критерії "аналоговнет".

У складі ВМС РФ він мав діяти в інтересах угрупувань кораблів, підводних човнів та морської авіації. Його основними завданнями є розвідка, спостереження та підтримки морських сил.
Читайте також: Навіть F-35 такого не має: Туреччина випробувала лазерний "щит" проти ракет для свого KAAN