РФ замінила наряд своїх повітряних сил, котрі виконували патрулювання в Арктиці.
На аеродромі "Рогачёво" Північного флоту РФ, що розташований на архіпелазі Нова Земля, замість винищувачів МіГ-31БМ "дослідне бойове чергування" почали нести МіГ-29К із складу 100 корабельного авіаполку, пише російський портал "Новости ВПК".
Читайте також: Наближаючись до ядерної зброї: чим небезпечна нова російська вогнеметна система ТОС-2 "Тосочка"
Штатне місце базування цього 100 корабельного авіаполку – авіаносний крейсер "Адмирал Кузнецов", що зараз перебуває в перманентному ремонті.
Як заявляють військові РФ, "несення дослідного бойового чергування льотчиками на архіпелазі Нова Земля істотно розширює сферу застосування винищувальної авіації Північного флоту в Арктиці та значно збільшує зону контрольованого повітряного простору над акваторією Північного морського шляху".
З однієї сторони, повідомлення про ротацію наряду повітряних РФ в Арктичному регіоні можна було б вважати подією рядовою, оскільки сама РФ буквально приречена на те, щоб сковувати в Арктиці значну частину своїх збройних сил.
Особливо – після того, як бомбардувальник американських ВПС B-1B 8 березня цього року виконав безпрецедентне патрулювання та посадку на аеродромі за Полярним колом.
З іншої сторони, йдеться про те, що Кремль виставив на бойове чергування в чутливому для себе регіоні частину, боєздатність котрої можна поставити під сумнів – після того, як авіаносний крейсер "Адмирал Кузнецов" в 2017 році став на перманентний ремонт, 100 корабельний авіаполк Північого флоту РФ по суті не мав можливості виконувати польоти в "палубному" режимі за своїм основним призначенням.
Цілком можливо, що це "дослідне бойове чергування" МіГ-29К має на меті не стільки посилити "стратегічні" позиції Кремля в Арктиці, як – посилити "тактичні" позиції в переговорах з Індією про закупівлю майже 60 палубних винищувачів для майбутнього авіаносця INS Vikrant.
Бо поки що ситуація виглядає не на користь РФ: у трьох епізодах в листопаді 2019 року, лютому 2020 року та листопаді 2020 року індійські ВМС втратили три свої літаки МіГ-29К.
Водночас конкурент росіян, американська корпорація Boeing успішно провела роботи по адаптації свого F/A-18E/F Super Hornet для польотів з авіаносців ВМС Індії, котрі оснащені трамплінами замість катапульти.
Читайте також: Для наведення "Іскандерів" армія РФ застосує бійців-камікадзе