xcounter
#

​В Індії втретє за рік розбився російський МиГ-29: чому продовжується "літакопад"

МиГ-29К - основний літак ВМС Індії
МиГ-29К - основний літак ВМС Індії
3762

Індія активно експлуатує російські літаки попри регулярні катастрофи

Військово-морські сили Індії втратили черговий МиГ-29К в учбово-бойовий версії, який розбився у Аравійському морі 26 листопада. Літак впав у море та втрачений.

"Один з пілотів вижив. Пошук другого ведуться рятувальними службами. Розпочато розслідування трагедії", - цитує повідомлення ВМС Індії видання Times of India.

Читайте також: Індія випробувала ракету до свого ЗРК QRSAM

Зазначимо, індійські ЗМІ повідомляють різні подробиці трагедії. Зокрема сповіщається про те, що пілоти втратили керування, після чого катапультуватися. За іншими джерелами - літак впав одразу після зльоту з авіаносця "Вікрамадітья".

(посадка МиГ-29К на авіаносець "Вікрамадітья")

Для збройних сил Індії це вже далеко не перша втрата російських літаків МиГ-29. Лише за 2020 рік це вже третя авіакатастрофа цього типу літака в Індії. Зокрема, 8 травня у штаті Пенджаб на півночі Індії впав МиГ-29UPG.

У лютому 2020 року - МиГ-29К на Гоа. За три місяці після того, як на цьому ж острові у листопаді 2019 розбився МиГ-29КУБ.

Загалом в Індії за останні п’ять років аварій та катастроф зазнали 27 російських літаків з яких: п’ять МиГ-29 та стільки ж Су-30МКИ, сім МиГ-21, включно із модернізованими у Росії до версії UPG, шість МиГ-27 та один МиГ-23.

МиГ-29
МиГ-29К ВМС Індії після аварії 2018 року

В Індії проблема з російськими літаками регулярно підіймається на національний рівень. Зокрема у 2015 році державні аудитори склали цілий акт, де перелічено всі недоробки МиГ-29К корабельного базування, включно із проблемними двигунами, системою керування та слабкістю конструкції літака, яка не розрахована на експлуатацію з авіаносців.

МиГ-29КУБ
МиГ-29КУБ під час випробувань у Росії

Аналогічні проблеми має і Су-30МКИ, в яких постійно ламається електрична система керування та сенсор радіолокаційного випромінювання. Загалом льотна готовність Су-30МКИ не перевищує 55-60% проти декларованих росіянами 75%.

Додамо, що збройні сили Індії експлуатують зараз більше півсотні МиГ-29 всіх модифікацій та близько 240 Су-30МКИ.

Су-30МКИ
Су-30МКИ - спеціальна версія літака для Індії

У російській пресі ж "кивали" на те, що весь цей "скандал" - результат внутрішньої політичної боротьби та взагалі індійські пілоти просто "літати не вміють".

Водночас проблеми з МиГ-29К легко помітні і в самій Росії. Наприклад, один з цих літаків розбився під час посадки на авіаносець "Адмирал Кузнецов" під час операції в Сирії у 2016 році. А у 2017 році ще один МиГ-29К розбився під Мурманськом, перевернувшись під час посадки.

МиГ-29К
МиГ-29К ВМС РФ

Зазначимо, що станом на сьогодні все авіаційне крило єдиного у Росії авіаносця перебазовано на наземні аеродроми з 2017 року. Це пов’язано із ремонтом "Адмирала Кузнецова", який завершиться не раніше 2022 року.

Читайте також: Індія купить російські Су-30 та МіГ-29 та авіаракети до них. Українські?