Індія 17 листопада цього року провела другий випробувальний пуск ракети до мобільного зенітно-ракетного комплексу QRSAM. Про це пише портал Army Recognition.
Ракета смогла успішно уразити літак-мішень Banshee. Тест відбувся на полігоні в Чандіпурі, за ходом тесту спостерігали представники індійської армії.
Читайте також: Зіткнення з Китаєм активізувало "оборонку" Індії: країна пришвидшила закупівлю озброєнь
Комплекс QRSAM, як пише видання, під час випробувань на полігоні, був розгорнутий у повній комплектації: пускова установка, автоматизована система управління та управління, системи спостереження та радіолокаційна станція.
Перший пуск ракети до цього комплексу відбувся 13 листопада 2020 року.
Нагадаємо, що в жовтні цього року Індія випробувала власну протитанкову ракету NAG.
А також - 5 жовтня 2020 року здійснила перший випробувальний пуск надзвукової керованої протичовнової ракети великої дальності SMART.
Зенітно-ракетний комплекс QRSAM повністю розроблений та вироблений в Індії. Роботами по цьому комплексу займалось Організація оборонних розробок та досліджень (DRDO) Індії, спільно з компаніями Bharat Electronics Limited та Bharat Dynamics Limited.
Пускова установка ЗРК QRSAM має шість контейнерів, розміщена на шасі індійського автомобіля Ashok Leyland Super Stallion HMV з колісною формулою 8х8.
До складу батареї ЗРК QRSAM входять чотири дивізіони, кожен з яких складається із машини управління та двох машин із пусковими установками.
Втім, військово-повітряні сили Індії уже мають на озброєнні з 2015 року ЗРК зі схожими характеристиками – AKASH. Він може вражати цілі на дальності до 30 кілометрів та на висоті до 18 кілометрів. Вага ракети комплексу – 720 кілограмів, зокрема бойової частини – 60 кілограм.
Читайте також: Ракетний форс: нове керівництво "Артема" розголосило інформацію, про яку краще було мовчати