Єдиний у РФ авіаносець "Адмирал Кузнецов" з 2017 року знаходиться у ремонті та модернізації. За цей час док, в якому він ремонтувався, затонув, на корабель впав кран, а також відбулась масштабна пожежа.
Реальний стан авіаносця на початку 2021 року показали на фото, на яких можливо побачити притрушений снігом корабель, який стоїть біля розваленого цеху.
Читайте також: Перший корвет власного виробництва: ВМС Єгипту отримали другий корабель проекту Gowind-2500
Світлини були зроблені з дрону та опубліковані в Instargam російської блогерки lanasator, яка "спеціалізується" на фотографіях покинутих заводів, звалищах техніки та занедбаних військових об’єктів.
У порівнянні із фотографіями 2018 року, все що змінилось - встановлено ліси, а палуба перетворилась на звалище будматеріалів.
Попри це у командуванні ВМС РФ наголошують, що бажають прискорити вихід авіаносця на випробування, які зараз заплановані на 2022 рік.
Контракт, який виконує судноремонтне підприємство "Звездочка" оцінений у 1,1 млрд доларів. У ході ремонту планується замінити головні котли корабля, відновити головні турбозубчаті агрегати та гвинто-рульової групи, генератори, радіоелектронне та авіатехнічне оснащення.
А вся модернізація зводиться до встановлення неназваного "нового комплексу озброєння". Існує твердження, що на авіаносець у Кремлі бажають встановити нову гіперзвукову протикорабельну ракету "Циркон".
Водночас авіакрило "Адмірала Кузнецова" продовжує залишатися без змін - МиГ-29К та Су-33. А єдина бойова операція авіаносця у Сирії у 2016 році звелась до втрати двох літаків за 20 днів. Загалом тоді російські морські льотчики виконали 420 бойових вильотів, з яких лише 154 з борту авіаносця, а інші з наземної бази "Хмеймім".
Саме під час цієї операції "Адмирал Кузнецов" вразив Захід своїм чадним димом та побоюванням повторенням інциденту, коли у 1996 році після виходу всіх котлів з ладу корабель ледь не розбився о берег Мальти.
Читайте також: 50-річні потуги з модернізації: як в РФ не дають спокійно померти Ту-22М