За планами, з 1 березня 2021 р, має початись об'єднання всіх авіаційних КБ і дирекцій програм в авіабудівній галузі РФ на одному майданчику - а саме ПАТ ОАК. Об'єднання конструкторських бюро і програмних дирекцій на майданчику ОАК означає перехід з триланкової на дволанкову систему управління, яка почала впроваджуватися у всіх інших холдингах "Ростех".
Читайте також: У РФ забуксувала модернізація Ту-160: "Туполеву" виставили мільярдний штраф
Головна мета змін - скоротити надлишкові управлінські ланки і відправити основний менеджмент з Москви на заводи. Цікаво, що у Москві в штаті ОАК зараз близько 20 тис. управлінців і фахівців, при цьому основні заводи корпорації знаходяться в регіонах.
Тож, як повідомляють російській ЗМІ, опрацьовується варіант перереєстації керуючих компаній в авіапромі за місцем знаходження їх серійних заводів. Це означає, що ПАТ "Сухий" може бути юридично перенесено до Новосибірська або Комсомольськ-на-Амурі, РСК "МіГ" - у Нижній Новгород або Лохвиці, "Туполєв" - у Казань, "Ільюшин" - до Ульяновська, інші - за місцем виготовлення основної продукції.
В рамках трансформації також обговорюється формування загальнокорпоративних центрів компетенцій, які будуть забезпечувати, наприклад, адміністративно-господарське і фінансове забезпечення діяльності всіх підприємств в контурі ОАК.
Відповідні плани повинні бути підготовлені до 1 березня, повністю реформа ОАК повинна завершитися до 2025 року.
Такі зміни фактично є підтвердженням неефективності системи управлннія в ОПК РФ, побудованої за принципом вертикалей зі значною кількістю управлінських структур з дублюванням адміністративних функцій.
Держкорпорація "Ростех" також планує реструктурувати борги ОАК - а це понад 400 млрд рублів - і провести її докапіталізацію в першому кварталі 2021 року. Борги ОАК збираються погашати за рахунок бюджету.
Читайте також: Круті віражі: як і чим Росія переоснащує військову авіацію