xcounter
#

У США засвітили концепти та характеристики гібридного M1E3 Abrams та БМП XM-30 з наземними дронами

Концепти Abrams M1E3, XM30 та наземних дронів
Концепти Abrams M1E3, XM30 та наземних дронів
8391

Заміна M2 Bradley отримає 50-мм автоматичну гармату та буде важити як справжній танк, а на новий Abrams не варто чекати раніше 2030-х років

У межах переозброєння сухопутних військ США створюються ряд нових зразків бронетехніки. Серед яких славнозвісна заміна БМП Bradley - XM30, нова версія Abrams - M1E3 з гібридною силовою установкою та автоматом заряджання, наземні бойові дрони, а також "перша ластівка" у вигляді M-10 Booker, який попри те, що є легким танком у Пентагоні так не кваліфікується.

А у презентації до конференції Industry Day 2024 вже з'явились якісні концепти цих нових зразків з основними характеристиками. Ці слайди супроводжують виступ бригадного генерала Джеффрі Нормана, очільника програми Next Generation Combat Vehicles.

Читайте також: Затримка з F-35 для європейських країн стає все більш загрозливою: це може вдарити по передачі F-16 Україні
XM30 СV

Відповідно до них нова американська бойова машина піхоти XM30, яка поки окреслюється у двох варіантах, очікується у строю вже у 2029 році. Головною її особливістю можливо одразу відмітити стрибок американського війська до 50-мм автоматичної гармати, з 25-мм у Bradley. Кількість бійців у десантному відділені залишиться без змін 6, а екіпаж машини буде становити 2 особи.

Але увагу слід приділити кратному зростанню ваги - 47-55 тонн, що відповідає рівню основних бойових танків. Варто зазначити, що вага M2A3 Bradley становить 27,6 тонни. Тобто стрибок у вазі для БМП запланований дійсно стрімким.

Як і нова версія Abrams - M1E3, XM30 має отримати гібридну силову установку. Останнє пов'язано не з піклуванням про довкілля, а скоріше із необхідністю забезпечення величезної кількості енергомістких систем, якими буде оснащена машина. А також є важливим заділом для встановлення перспективних засобів.

M1E3 Abrams

Щодо нової версії Abrams M1E3, то з огляду на концепт від звичної машини може доволі мало що залишитись. Зрештою стоїть одночасна задача зі зменшення ваги до 60 тонн, заміни башти за рахунок інтеграції автомата заряджання та скорочення екіпажу до трьох осіб. І це на додачу до встановлення гібридного двигуна.

Також треба відмітити відсутність бажання змінювати калібр гармати - 120-мм залишаються основним для американських танків у оглядовій перспективі. Хоча, як здається, вже намітились тенденція переходу західних танкових гармат на новий калібр. Як мінімум Rheinmetall вже активно працював над 130-мм з довжиною 51 калібр, а у Nexter над ASCALON калібром 140-мм.

наземні дрони США

Важливим доповненням до Abrams M1E3 та XM30 є наземні бойові дрони, які мають з'явитися у 2028 році. Як зазначено мова йде про модульне виконання, а бойові модулі можуть мати протипіхотне та протитанкове направлення. А у ролі машини керування слугує AMPV - машина на базі Bradley, що в армії США замінює M113.

Читайте також: Рашисти частіше скидають ФАБи з УМПК, які висновки з цього робить IISS