xcounter
#

У РФ заявили, що у 2024 отримають літаки Дальньої авіації на "нових принципах"

У РФ заявили, що у 2024 отримають літаки Дальньої авіації на "нових принципах"
11506

У РФ анонсували появу не просто "аналоговнетов" у строю Дальньої авіації, а їх отримання вже у 2024 році, але скоріш за все мова йде про модернізацію машин, які здійснили перші польоти у 1958 та 1981 році

Командувач Дальньої авіації РФ та військовий злочинець Сергей Кобилаш повідомив, що у планах на 2024 отримати нові літаки, які окреслені дуже дивним чином.

"У нас великий план з модернізації та одержання нової авіаційної техніки на наступний рік. Це будуть абсолютно нові літаки, на нових принципах, з новими аеродинамічними та бойовими якостями", - цитують його заяву російські державні ЗМІ.

Читайте також: Скільки грошей треба витратити на технічне обслуговування Leopard 2, якщо в тебе декілька сотень танків

Водночас що саме мається під "новими принципами" залишається невідомим. З одного боку слова Кобилаша можуть натякати на початок постачання до Дальньої авіації РФ стратегічних бомбардувальників ПАК ДА. Але справа в тому, що ця програма у РФ активно зміщується вправо вже багато років. Зокрема лише на створення обрису цієї машини, яка повторює американський B-2 Spirit пішло 12 років з початку робіт у 2009 році.

ПАК ДА
ПАК ДА у фантазії хуоджника

І останні новини щодо цього літака - заява від "Ростеха" щодо завершення всіх науково-дослідних та науково-конструкторських робіт за створення стендової бази. Для розуміння - це всі системи літака, які повторенні на землі у вигляді єдиної системи, яка дозволяє опрацювати їх роботу. Тобто це ще не те що дослідний зразок, а просто всі вузли та агрегати зібрані на землі, на яких буде відпрацьовуватись їх взаємодія у єдиній системі.

А це ще означає достатньо довгий час від завершення стендових випробувань, після чого вже створюється дослідний зразок на якому роботу систем починають перевіряти вже у повітрі. І лише після доволі довгого циклу випробувань починається виробництво першої ще передсерійної, настановчої партії та виробництво малої інтенсивності.

Для розуміння, відомий Су-57 здійснив свій перший політ ще у 2010 році, а серію, при цьому у спрощеному вигляді цей винищувач відправили лише у 2019 році замовивши першу обмежену партію у 76 літаків з темпом виробництва десь до кінця десятиріччя.

Також стало відомо, що на заводі "Туполева", який відповідає за ПАК ДА, цей який призначався для створення цих машин віддали під виробництво пасажирських Ту-204. Потреба у яких для РФ доволі значна через санкції та брак запасних частин до Boeing та Airbus.

Тобто поява у строю "ВКС" РФ ПАК-ДА вже у 2024 році виглядає малореалістичним. Водночас це означає, що під літаком "на нових принципах" криється щось значно простіше. Й цілком можливо мова йде про чергову модернізацію ще радянських літаків. Зокрема Ту-22М3М, які мають отримати оновлену бортову апаратуру, можливість застосування далекобійної Х-32, а також систему дозаправки у повітрі.

Ту-22М3М
Ту-22М3М

Ще один варіант - Ту-160М, які дуже повільно модернізують з наявної кількості літаків та добудовуються з радянського заділу корпусів. Але такі машини вже були у строю Дальньої авіації РФ у кількості трьох одиниць на рівні кінця 2022 року.

Ту-160М
Ту-160М

Інших варіантів щодо появи у Дальній авіації РФ літаків на "нових принципах, з новими аеродинамічними та бойовими якостями" не проглядається. Й тому дійсно цікаво, як російські пропагандисти будуть пояснювати, як модернізації машин, які здійснили перший політ у 1958 році (Ту-22) та у 1981 році (Ту-160) несподівано стали літаками на "нових принципах".

Читайте також: Rheinmetall отримав черговий контракт на боєприпаси, цього разу для однієї з європейських армій