xcounter
#

Росіяни планують робити Ту-214 в цеху, який призначався для ПАК ДА як заміни Ту-95МС і Ту-160

7837
Рашистський літак радіоелектронної розвідки Ту-214Р, ілюстративне фото з відкритих джерел
Рашистський літак радіоелектронної розвідки Ту-214Р, ілюстративне фото з відкритих джерел

Але це не означає "демілітаризацію" російського авіапрому, а хіба що "постановку на паузу" окремого проекту

Російські профільні ресурси поширили інтерв’ю із управляючим директором компанії "Туполев" Вадімом Корольовим, яке стосується зокрема роботи авіазаводу в Казані (він же КАПО). Оскільки КАПО є базовим виробником бомбардувальників Ту-22М3 і Ту-160, то слід звернути окрему увагу.

Так от, Корольов стверджує, що зараз головною для авіазаводу в Казані є програма виробництва літаків типу Ту-214, які можуть виконуватись як в пасажирському, так і в "спеціальних" варіантах (тобто VIP-борт чи військове призначення). Для реалізації цієї програми в наступні кілька років планують витратити 90 мільярдів рублів, і кредитних, і з держказни.

Читайте також: РФ каже, що готова знову робити балістичні ракети середньої та меншої дальності
Ту-160 і Ту-214 на майданчику КАПО, травень 2023 року, зображення - Airbus/Ben-Reuter

Настільки масштабні фінансові вливання Корольов пояснює тим, що до цього КАПО робив максимум "півтора Ту-214" в рік, а тепер стоїть завдання збільшити випуск на порядок. При цьому заявляється, що для складання Ту-214, котрі виготовлятимуться за "принципом автомобільного конвеєра" виділять цех, який зводиться взагалі-то під програму ПАК ДА – перспективного стратегічного бомбардувальника, що мав би прийти на заміну Ту-95МС і Ту-160.

Оскільки для остаточного зведення цього цеху начебто потрібно 2-3 роки, то КАПО начебто отримав відкоригований план від уряду РФ, за яким завод має вийти на випуск 10 Ту-214 в рік уже в 2025 році, хоча за початковим планом мав уже в поточному 2023 році. Ну а з 2027 року – вийти на випуск 20 машин цього типу на рік.

Будівництво цеху для КАПО, котрий начебто призначався під програму ПАК ДА, зображення з відкритих джерел

Цікаво, що наразі "Туполев" має тверді домовленості на поставку Ту-214 в кількості лише 11 літаків, і там не тільки "Аэрофлот". А загалом існуючі домовленості начебто передбачають поставку в наступні кілька років загалом 40 Ту-214, зокрема і в "спеціальних" версіях. При тому що план уряду РФ говорить про 70 літаків цього типу до 2030 року.

Окремий нюанс полягає в тому, що "Туполев" заявляє про необхідність набрати додатково 2,5 тисяч працівників, лише для реалізації "мега-проекту" по виробництву Ту-214.

Повітряний пункт управління Ту-214ПУ-СБУС, ілюстративне фото з відкритих джерел

Але в даному випадку було б вкрай помилково вважати, що росіяни раптом вирішили "демілітаризувати" авіазавод в Казані, щоб він замість бомбардувальників займався авіалайнерами. Бо у тій же публікації, котру ми тут аналізуємо, згадується про "наявність чуток", що КАПО начебто має замовлення на модернізацію 30 Ту-22М3М, і у відповідь репліка управляючого директора "Туполева" - "є замовлення на кілька машин, розуміємо як модернізувати весь наявний парк".

Головна особливість Ту-22М3М – це установка штанги дозаправки в повітрі, яка начебто збільшує бойовий радіус бомбардувальника від 2400 км аж до 8000 км. І цілком може виявитись, що ось ця вся активність по Ту-214 – може бути лише "димовою завісою" для прикриття робіт по Ту-22М3М.

Черговий модернізований Ту-22М3М для "ВКС РФ" на території Казанського авіазаводу, березень 2023 року, зображення з відкритих джерел
Читайте також: РФ показала, що може підняти в повітря одразу сім Ан-124, але є нюанс