Міноборони РФ погодило остаточний обрис стратегічного бомбардувальника ПАК ДА, розробка якого почалась у 2009 році КБ "Туполев".
Як повідомляють російські ЗМІ з посиланням на власні джерела, новий літак буде створюватись за аеродинамічною схемою "літаюче крило", буде мати дозвукову швидкість та велику тривалість польоту.
Читайте також: Консорціум Eurofighter може поповнитися п’ятим учасником: цікава пропозиція для Фінляндії у рамках програми заміни винищувача
Озброєння літака складуть крилаті ракети та гіперзвукова зброя. Зазначається, що ПАК ДА озброять "всім спектром" ракет "повітря-повітря", а бомбардувальник зможе керувати групами БПЛА. Крім того, сам ПАК ДА також буде опціонально пілотованою машиною.
"Дослідно конструкторські роботи за програмою знаходяться на етапі робочого проектування, ведеться будівництво кількох дослідних зразків", - повідомляють російські ЗМІ.
З боку Defense Express зазначимо, що така новина є доволі дивною. Бо командування дальньою авіацією ВПС РФ ще у 2012 році повідомило про завершення аванпроекту ПАК ДА та початок дослідно-конструкторських робіт з початком випробувань вже у 2022 році.
А влітку 2020 року було повідомлено про завершення розробки конструкторської документації та початок збирання першого дослідного зразка.
Водночас остання заява нівелює "побеноносні" новини про успіхи у розробці ПАК ДА, який все більше нагадує за своїми можливостями американський B-21, який має піднятися у небо наступного року.
Скоріш за все, така пертурбація пов’язана із постійним внесенням змін у тактико-технічне завдання з боку міноборони РФ, реальними можливостями КБ "Туполев", яке "зі скрипом" проводить модернізацію Ту-22М3 та буксує з оновленням Ту-160 та відновленням його серійного виробництва, за що отримує мільярдні штрафи.
Водночас саме на ПАК ДА у Кремлі покладають значні надії, бо він має прийти на заміну Ту-160, який здійснив свій перший політ у 1981 році та Ту-95, який піднявся у небо ще при живому Сталіні у 1952 році.
Проте поки ПАК ДА успішно повторює долю винищувача Су-57, який за проектом ПАК ФА розроблявся з 2001 року. Але, за оптимістичними планами Кремля, до 2028 року стройові частини отримають лише 76 літаків.
Читайте також: КБ "Луч" таки розробляє ударний БПЛА "Сокіл-300": за власні обігові кошти