xcounter
#

США мають перший звіт про те, як ефективно касетні боєприпаси в руках ЗСУ б’ють рашистів

5378
Вогонь зі 155-мм гаубиці M777, фото — Міністерство оборони України
Вогонь зі 155-мм гаубиці M777, фото — Міністерство оборони України

Звітність перед США — один з п’яти пунктів, яких має дотримуватися Україна у використанні на полі бою касетних боєприпасів типу DPICM

Оборонне відомство США отримало від України перший звіт з деталями щодо використання ЗСУ касетних боєприпасів на полі бою проти російського окупаційного війська — таку інформацію повідомляє видання CNN з посиланням на українського чиновника.

У звіті, який отримав Пентагон, містяться дані як про те, скільки всього таких боєприпасів було випущено по ворогу, так і те, скільки було знищено цілей. Втім, на широкий загал ці цифри поки що не оприлюднюються.

Читайте також: Касетний ATACMS: чи залишились його запаси у США і чому він дійсно необхідний
Снаряд DPICM M864
Касетний боєприпас DPICM M864, фото — U.S. DoD

Нагадаємо, що звітність про касетні боєприпаси — це один з п’яти ключових пунктів, які Україна має дотримуватися під час використання цієї зброї. Про них раніше розповідав міністр оборони України Олексій Резніков.

Інші пункти передбачають використання касетних боєприпасів тільки на міжнародно визнаних територіях України; заборону використання у міських районах чи містах; облік як самих боєприпасів, так і зон використання; пріоритетність розмінування зон, де використовувалися ці боєприпаси, після деокупації території.

Нагадаємо, що трохи більш як місяць тому у США після тривалих дебатів та сумнівів зрештою погодили передачу Україні касетних боєприпасів типу DPICM у рамках оголошеного 7 липня пакета оборонної допомоги — детально про те, чим особливі ці касетні снаряди, ми розповідали в окремому матеріалі.

Нещодавно також з’явилося і перше фото касетних снарядів M864, які наші військові з 155-мм артилерійських систем використовують для утилізації російського окупаційного війська.

Такий боєприпас містить у собі 72 касетних субелементи і має передусім частково вирішити питання дефіциту артилерійських боєприпасів у ЗСУ, не в останню чергу завдяки своїй ефективності, яка відповідає орієнтовно 7-15 осколково-фугасним боєприпасам.

Читайте також: У Великій Британії ще у 2019 році розписались, що не зможуть воювати без касетних боєприпасів