xcounter
#

Скільки БПЛА FlyEye та дронів-камікадзе Warmate, якими ЗСУ б’ють рашистів, планує зробити Польща у 2024

3014
Фото — Grupa WB
Фото — Grupa WB

Польща планує у 2024 році вдвічі збільшити виробництво баражуючих боєприпасів Warmate і у два з половиною рази — безпілотних авіаційних комплексів FlyEye

Польська група компаній Grupa WB "у безпрецедентних масштабах" нарощує виробництво своєї продукції як для власного Війська Польського, так і закордонних замовників.

Серед усього йдеться і про безпілотну техніку, а саме про ті зразки, які також використовують і Сили оборони України на полі бою — безпілотні літальні апарати FlyEyE та баражуючі боєприпаси Warmate. Як саме поляки планують збільшити виробництво розповідають у виданні Defence24.pl.

Читайте також: Польща поставила для ЗСУ так багато RPG-76 Komar, що вони досі можуть бути у військах

Безпілотні літальні апарати FLyEye

У цьому році виробник безпілотників FlyEye планує вийти на показник у 80 комплексів на рік — з урахуванням того, що один комплекс складається з 3-4 БПЛА, то загалом йдеться про 240-320 безпілотників за весь рік або ж по 20—26-27 БПЛА на місяць.

безпілотник FlyEye Польща
Безпілотник FlyEye на озброєнні ЗСУ, фото — стоп-кадр з відео "Військове телебачення України"

Наступного року компанія має доволі амбітні плани збільшити це число у два з половиною рази — до 200 комплексів або ж 600-800 безпілотників залежно від кількості БПЛА в одному комплексі.

Нагадаємо, що безпілотник FlyEye був вперше представлений у червні 2010 році на виставці Eurosatory, у тому ж році WB Electronics виграла тендер на постачання цих БПЛА для військ спецпризначення JW Nil, у лютому 2013 році підписано контракт на постачання комплексів польскій армії.

Українські військові використовували цей безпілотник як в зоні АТО та ООС, так і з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну у лютому 2022 року і допомагає виявляти та знешкоджувати російські зенітні ракетні комплекси та іншу техніку й цілі — наші розвідники називають FlyEye "літаком-невидимкою".

Баражуючі боєприпаси Warmate

WB Electronics також має плани і з розширення виробництва своїх дронів-камікадзе Warmate — у цьому році у планах зробити 2000 одиниць цих баражуючих боєприпасів, у 2024 — вдвічі збільшити показник до 4000 дронів-камікадзе.

Баражуючий боєприпас Warmate було вперше представлено у 2014 році, використовується українськими військовими — один із оприлюднених епізодів стався у липні 2022, коли ЗСУ ювелірно відпрацювали по позиціях армії РФ поблизу Запорізької АЕС.

Читайте також: Польща для масштабування випуску озброєння додатково вливає понад 3 млрд доларів у ОПК