Варшава продовжує демонструвати чіткий підхід у питанні підвищення обороноздатності й мова йде не лише про закупівлю іноземних зразків техніки у дійсно вражаючих масштабах, а й про розвиток власного оборонно-промислового комплексу.
І для того, щоб він міг наростити випуск озброєння та реалізував локалізацію іноземних зразків польський уряд вирішив влити у нього додаткові й доволі значні кошти. Наприклад, конгломерат Polska Grupa Zbrojeniowa має отримати додаткові ресурси у вигляді рекапіталізації на суму 13 млрд злотих - близько 3,17 млрд доларів.
Читайте також: Чи реально зробити свою крилату ракету і понад 10 років тримати її в секреті
Але звісно нові ресурси потрібні для того, щоб реалізувати випуск 1400 легких БМП Borsuk, важких БМП CBWP, бронеавтомобілів LPR, часткової локалізації виробництва 500 HIMARS, корейських легких винищувачів FA-50 тощо.
І ці витрати йдуть паралельно із самими замовленнями локалізації та контрактами на виробництво, бо є єдиною умовою їх виконання, бо це потребує значного розширення виробничих потужностей.
З боку Defense Express можемо зазначити, що Варшава йде на такі витрати не лише через те, що потребує кардинального переозброєння, а вочевидь з огляду на перспективи ринку озброєння. Бо наразі у світі вже відчувається дефіцит озброєння і ця тенденція цілком може зберігатися десятиріччя.
Тобто вкладаючи гроші в оборонку зараз, у Польщі розуміють, що за рахунок майбутніх експортних контрактів всі ці гроші потім повернуться в країну. І поки в інших країнах ЄС процеси розгойдування власних оборонно-промислових комплексів об'єктивно затягують та бюрократизують, у Варшаві не витрачають час, який є не менш важливим ресурсом за гроші.
Читайте також: Флот США попрощався з кораблем з проблемної серії, який прослужив менш як 5 років