xcounter
#

Україна наростила виробництво дронів на 900% за рік і що можна зробити щоб покращити ці результати

6138
FPV-дрон "Оса" від First Contact
FPV-дрон "Оса" від First Contact

Українське виробництво безпілотників всіх категорій продовжує розширюватися, сягаючи зростання у 900% за рік, тож варто поглянути на довгострокові механізми та інвестиції для покращення результатів

Українське виробництво безпілотників зросло на 900% за останній рік. Таким чином розвиток дронобудування став однією з ключових відповідей нашої країни на затяжну війну, яка формує сучасну тактику бою та змінюється відповідно до реальних запитів з передової.

До таких висновків у своїх дослідженнях прийшли аналітичні центри. Atlantic Council та Georgetown Security Studies Review. На їхню думку, попри зростання виробництва Україною з 20 тисяч БПЛА на місяць влітку 2024 року до понад 200 тисяч зараз, далі потрібно переходити до довгострокових механізмів та додаткових інвестицій у нові технології.

Читайте також: Як Vector в Україні виживав під вогнем ворога: у Quantum-Systems розповіли деталі бойового епізода

Так, дослідники звертають увагу на меншу кількість патентів на безпілотні технології, які подають в Україні в порівнянні з РФ та рештою світу. Наголошується, що захист власних розробок – це важливий крок у стимуляції розвитку напрямку та подальших наукових та промислових напрацювань.

Від Defense Express тут варто зазначити, що надаються дані за 2022-2023 рік, коли розвиток був суттєво нижчим ніж зараз, тобто такі висновки не зовсім актуальні. В цілому, це не зовсім коректна метрика для оцінки розвитку у країні, яка знаходиться в стані війни, але все ж важливість захисту інтелектуальної власності не варто недооцінювати.

БпАК UB60D від
БпАК UB60D від "Української бронетехніки"

Також західні автори звертають увагу на потребу в довгострокових контрактах для ОПК, що дозволить підприємствам приймати кращі рішення щодо наймання персоналу, організації виробничих ланцюжків та подальших інвестиціях. Це питання вже давно порушується багатьма представниками української оборонки.

Іншим аспектом зазначають встановлення стандарту якості для продукції, щоб скоротити проблему з постачанням проблемних виробів. Можна зазначити, що більше питання тут стоїть не в встановленні якихось вимог, а у перевірці їхнього дотримання.

Виробництво БПЛА GOR від Airlogix
Виробництво БПЛА GOR від Airlogix

Підсумовується, що Україні треба створити баланс між масовим виробництвом та ставкою та технології та спеціалізовані БПЛА, як от дрони на оптоволокні та з наведенням за допомогою ШІ. Наголошується потреба у продовженні розвитку вітчизняної інноваційної інфраструктури, як от brave1, а також залученні фінансування із закордону.

Загалом бачимо, що вийшло цікаве дослідження, яке не тільки відмічає нарощення виробництва, а і звертає увагу на невеликі аспекти, які потребують покращення. Звісно, що іноземні аналітики можуть і не бачити всієї картини, але отримані поради дійсно варті того, щоб бути розглянутими.

Читайте також: Конкурент "Лютого": далекобійних FP-1 стає все більше й вони проривають навіть ППО Москви - атака заводу у Краснозаводську