xcounter
#

Польща поставила для ЗСУ так багато RPG-76 Komar, що вони досі можуть бути у військах

47431
Бійці ЗСУ відпрацьовують застосування польського RPG-76 Komar, березень 2022 року, зображення з відкритих джерел
Бійці ЗСУ відпрацьовують застосування польського RPG-76 Komar, березень 2022 року, зображення з відкритих джерел

Поставка цих одноразових гранатометів відбувалась ще на початку вторгнення РФ, ця зброя досі має свою роль для знищення окупантів

У відкритому доступі з’явилось відео, що показує процес навчання бійців ЗСУ по використанню одноразових гранатометів польського виробництва RPG-76 Komar. Це відео дозволяє хіба що орієнтовно встановити час, коли відбувалась дія, тобто приблизно кілька тижнів тому.

Але з іншої сторони, сама поява таких кадрів у відкритому доступі є цікавою подією, оскільки демонструє, що в розпорядженні Сил оборони України залишилось достатньо значна кількість гранатометів RPG-76, що у великих кількостях постачались з Польщі напередодні та на початку повномасштабного вторгнення РФ. Хоча цілком логічно було якраз очікувати те, що запас цих гранатометів в розпорядженні ЗСУ вже вичерпаний давно, йдеться в публікації польського порталу Defence24.

Читайте також: Як переозброюється Польща: дійсно вражаючий перелік та кількість зброї, яку закуповує Варшава

Автори порталу наголошують, що польські гранатомети RPG-76 Komar були популярні серед бійців ЗСУ завдяки своїм характеристикам. Маса такого одноразового гранатомета складає всього 2,1 кг, що в поєднанні з малими габаритами та складаним прикладом дозволяє одну солдату брати із собою як мінімум два-три "Комари". Кумулятивна граната калібру 68 мм може пробивати броню товщиною 250-300 мм, що цілком гарантує знищення усіх рашистських БТР та БМП, а при вдалому перебігу подій – і ураження російських танків усіх типів при стрільбі в кормову проекцію.

Водночас, в такої зброї є і свій недолік – мала ефективна дальність стрільби, лише 150 метрів по рухомим цілям та до 250 метрів при стрільбі по нерухомим цілям.

Польський RPG-76 Komar, ілюстративне зображення з відкритих джерел

Польща випускала одноразові гранатомети RPG-76 Komar протягом 1980-1990-хх років на заводі в місті Невядов. В середині 1990-х років Міністерство національної оборони прийняло рішення зняти з озброєння та покласти на зберігання ці РПГ начебто через незадовільні характеристики особливо в плані ураження цілей. Але в 2000-х років RPG-76 Komar були повернуті назад на озброєння, коли Польща готувала своїх солдат в складі контингентів до відправки в Афганістан та Ірак.

Від Defense Express нагадаємо, що ще у березні 2022 року у відкритому доступі з’явилась перша відео-інструкція, як застосовувати польський RPG-76 Komar. А пізніше, у травні 2022 року, з'явились ще додаткові відео по цій темі. Можливо, комусь це стане в нагоді навіть зараз, влітку 2023 року.

Читайте також: Швеція готує новий пакет для ЗСУ з БК до CV90 та Leopard 2, а також пропонує США викупити ракети для України