xcounter
#

Швеція готує новий пакет для ЗСУ з БК до CV90 та Leopard 2, а також пропонує США викупити ракети для України

8164
Українські військові опановують шведські БМП CV 90, фото – Försvarsmakten
Українські військові опановують шведські БМП CV 90, фото – Försvarsmakten

Новий пакет допомоги за обсягом становитиме близько 314 млн доларів — всього ж Швеція вже передала Україні озброєння на понад 1,5 млрд доларів

Швеція готує для України черговий пакет оборонної допомоги — таку інформацію повідомив очільник оборонного відомства країни Пол Джонсон, про це йдеться на сайті уряду країни. Це буде тринадцятий пакет оборонної допомоги, які Швеція виділила для України з початку повномасштабного вторгнення РФ у лютому 2022 року.

Сума нового пакета становить 3,4 млрд шведських крон або ж орієнтовно 314,06 млн доларів — всього ж Швеція станом на сьогодні передала Україні оборонної допомоги на 17 млрд шведських крон (1,57 млрд доларів, без урахування майбутнього пакета).

Читайте також: Скільки коштують авіаційні ракети AIM-120 AMRAAM та AGM-114 Hellfire: приклад Швеції та Франції

БМП CV90
БМП CV 90, фото – Försvarsmakten

Новий пакет передусім містить боєприпаси та запасні частини для тих машин, які вже поставлені в Україну — це бойові машини піхоти Stridsfordon 90 (CV90), а також танки Stridsvagn 122 (Leopard 2A5).

Stridsvagn 122
Танки Stridsvagn 122, фото — Försvarsmakten

Крім БК та запасних частин до БМП та танків, в новому пакеті оборонної допомоги також мають бути вантажівки та обладнання для розмінування.

Також Швеція пропонує посилити Україну ракетами Rb 99 (ліцензійна копія AIM-120В AMRAAM) за схемою, коли шведи продадуть ці ракети США, які своєю чергою передадуть їх в Україні. Водночас Швеція для свого війська закупить сучаснішу версію цих ракет.

Нагадаємо, що ракети AIM-120 AMRAAM використовуються у зенітному ракетному комплексі NASAMS, який перебуває на озброєнні Повітряних Сил Збройних Сил України.

Читайте також: Які виклики після вступу в НАТО може чекати виробництво зброї в Швеції, де є Saab та BAE Systems