xcounter
#

Італія оголосила плани на переозброєння: у переліку HIMARS, Leopard 2A8 та нова БМП замість Dardo

Leopard 2A8
Leopard 2A8
4632

Витрати на закупівлю лише бронетехніки та HIMARS розраховані Римом на багато років вперед й складуть близько 20 млрд євро

Уряд Італії деталізував плани оборонних закупівель за довгостроковими програмами, які розпочались у 2023 році та передбачають витрати впродовж наступних років.

Цей звіт мав бути оприлюднений ще весною, але став доступним лише зараз. І як пише Defense News для італійських збройних сил готується закупівля 21 одного HIMARS, що передбачає витрати у 137 млн євро у поточному році. Але загальна програма закупівлі розтягнеться на цілих сім років, а загальні витрати складуть 960 млн євро. І необхідно зазначити, що головною статтею витрат на цю систему є не самі пускові, а саме ракети до них.

Читайте також: Армія США абияк зберігала запчастини до Abrams, Bradley та інших ББМ на $3,8 млрд, понад половини просто зіпсовані
HIMARS
HIMARS

Також підтверджено намір Риму озброїтись танками Leopard 2A8. На 2024 рік заплановані витрати у розмірі лише 100 млн євро, але загальна програма закупівлі передбачає строк аж до 2037 року. І за цей час планується витратити 4 млрд євро.

Водночас загальна вартість програми оцінена у 8,25 млрд євро. Нагадаємо, що за непідтвердженою інформацією Рим хотів закупити 133 нових танків, тобто, якщо брати витрати на закупівлю у 4 млрд євро - по 30 млн євро за один Leopard 2A8, що цілком корелюється з його поточною ціною.

Leopard 2A8
Leopard 2A8

Ще 15 млрд євро уряд Італії запланував на довгострокову програму із заміною БМП Dardo. Ці машини знаходяться у строю італійський збройних сил з початку 2000-х років у кількості 200 одиниць. Запуск програми очікується у 2024 році на що виділено 48 млн євро.

Але що саме прийде на заміну Dardo невідомо. З оголошених пріоритетів - максимізація участі оборонно-промислового комплексу Італії, але одночасно з цим участь у "багатонаціональному контексті, основаному на альянсі з іншими європейськими країнами". І якщо мова не піде про створення власної платформи, то за італійське замовлення скоріш за все будуть боротися традиційні конкуренти у вигляді ASCOD, CV90 та Lynx. Тобто повторення чеського та словацького тендерів на БМП.

БМП Dardo
БМП Dardo

Італія також продовжує інвестувати у розробку винищувача шостого покоління GCAP (також відомий, як Tempest), який ведеться Японією та Великою Британією. У поточному році витрати заплановані у межах 271 млн євро, а до 2037 року - 7,77 млрд євро.

А загалом оборонний бюджет Італії на 2023 рік передбачає 19,56 млрд євро витрат, що на 1,56 млрд більше за показники минулого року. З них на закупівлю озброєння передбачено 6,1 млрд євро, до яких ще 1,87 млрд євро додаються з бюджету промисловості, тобто загалом майже 8 млрд євро.

Читайте також: Удари балістичними "Искандер-М": скільки РФ могла накопичити цих ракет за пів року