Попри появу інформації щодо встановлення у літако-снаряди типу Shahed-136 термобаричної бойової частини, наразі у державних службах це спростовують.
Defense Express поспілкувався з саперами, які досліджують та ліквідують бойові частини російського далекобійного озброєння, й наразі жодний Shahed у всіх трьох версіях, включно зі збитими за останні дні, не мав термобаричної бойової частини.
Читайте також: У США продовжують експериментувати з "дзеркальним" камуфляжем для F-35: навіщо це
Водночас на фото, яке було оприлюднено - дійсно нова, але осколково-фугасна бойова частина, яка використовується у літако-снарядах з маркуванням "Герань-К". На фото нижче фото нібито термобаричної бойової частини, опублікованої вчора та "стандартної" осколково-фугасної з іншого збитого дрона.
Ця бойова частина має вагу у 40 кг, діаметр 31 см та вольфрамові уламкові елементи. Наразі вважається, що ця бойова частина не розроблена спеціально, а взята з вже існуючої авіаційної ракети, бо за масою та габаритами "влазить" у Shahed-136.
Зазначимо, що зараз є три умовні види Shahed-136, які використовує РФ. Перший - оригінальний з Ірану з іранською бойовою частиною вагою 48,5 кг. Він маркується індексом "Герань-М". Аналогічна бойова частина встановлюється й на дрони з маркування "Герань-Ы", які відрізняються встановленням на них вже російської системи навігації.
А на дронах з маркуванням "Герань-К", використання яких почали фіксувати з літа цього року, встановлюється інша бойова частина згадана вище. Цей Shahed відрізняється від "старої" версії також технологією виробництва та іншими деталями.
Нижче якісні фото 40-кг осколково-фугасної бойової частини літако-снаряда типу Shahed-136 з маркуванням "Герань-К":
Водночас необхідно розуміти, що у РФ продовжується розвиток Shahe-ів, які стали для нього основним засобом далекобійного ураження. Й тому поява нових видів бойових частин на цих літако-снарядів цілком ймовірна.
Читайте також: Скільки років треба на досягнення повної боєготовності ЗРК SAMP/T