xcounter
#

Армія РФ може отримати "Мальву" з гарматою від "Мста-С", переставленою на колеса

3800
Рашистська САУ 2С43 "Мальва", ілюстративне фото з відкритих джерел
Рашистська САУ 2С43 "Мальва", ілюстративне фото з відкритих джерел

Така САУ має дальність стрільби менш ніж 25 км, тому буде вразлива при контрбатарейній боротьбі ЗСУ

Рашистська держкорпорація "Ростех" заявляє, що уже завершила етап державних випробувань колісної САУ 2С43 "Мальва" калібру 152-мм, і тепер ця самохідна артустановка начебто готова до поставок у війська. Коли при цьому має початись серійне виробництво 2С43 "Мальва", рашисти поки що не розкривають. Але тут варто додати, що вперше про завершення держвипробувань цієї колісної САУ окупанти заявили ще два місяці назад.

І раз ворог заявляє про готовність виготовляти та постачати у війська нову САУ калібру 152-мм, потрібно звернути окрему увагу на характеристики цієї артустановки.

Читайте також: Що це за нові Ка-52М з ракетами ЛМУР, про які каже британська розвідка
Інфографіка рашистів, що розкриває ТТХ колісної САУ 2С43 "Мальва", зображення з відкритих джерел

Російська колісна САУ 2С43 "Мальва" оснащена гарматою 2А64 калібру 152-мм, яка використовується на гусеничній САУ "Мста-С", возимий боєзапас – 30 пострілів, заявлений темп стрільби – до 7 пострілів на хвилину, дальність ведення вогню – 24,5 км максимум. Бойова маса – 32 тонни, обслуга – 5 осіб.

Як стверджують рашисти, їх 2С43 "Мальва" оснащена автономним енергоагрегатом, що може забезпечувати альтернативне джерело живлення на позиції, та приладами механізації, що спрощують подачу та заряджання 152-мм снарядів. Вони також стверджують, що цифрова система управління вогнем на цій артустановці начебто забезпечує ведення стрільби в режимі "одночасного вогневого нальоту" (хоча чи є на це у росіян відповідна елементна база – питання відкрите).

Рашистська САУ 2С43 "Мальва", ілюстративне фото з відкритих джерел

Якщо врахувати все вищевикладена, то поява самої можливості у ворога отримати на озброєння ще один тип САУ калібру 152-мм є сигналом важливим. Але далі варто враховувати, що показник максимальної дальності ведення вогню в 24,5 км дає рашистській 2С43 "Мальва" не достатній рівень живучості, особливо в умовах контрбатарейної боротьби ЗСУ.

Як раніше розповідав Defense Express, армія РФ отримала експериментальну партію самохідних мінометів 2С41 "Дрок" калібру 82 мм на шасі бронеавтомобіля "Тайфун-ВДВ". Також ми розповідали про те, що російський ВПК поновив роботи над проектом 152-мм САУ 2С18 "Пат-С" на шасі БМП-3, роботи над якою почались ще 40 років назад.

Дослідний зразок САУ 2С18 "Пат-С", ілюстративне фото з відкритих джерел
Читайте також: Завдяки FPV-дрону знищений "Солнцепек" створив "запальний феєрверк" на позиціях рашистів (відео)