xcounter
#

Що це за нові Ка-52М з ракетами ЛМУР, про які каже британська розвідка

7881
Дослідний зразок Ка-52М, зображення з відкритих джерел
Дослідний зразок Ка-52М, зображення з відкритих джерел

І наскільки ймовірно, що такі вертольоти вже протидіють контрнаступу ЗСУ на Півдні

Міноборони Великої Британії у своєму щоденному розвідувальному огляді станом на 27 липня 2023 року заявило зокрема, що російські окупанти начебто уже перекинули деяку кількість своїх нових гелікоптерів типу Ка-52М для протидії контрнаступу ЗСУ на Півдні України.

Щоправда, при цьому британці чесно визнають, що як джерело для своїх висновків вони використали кадри одного із російських пропагандистів, де можна хіба що опізнати деякі риси, притаманні для Ка-52М.

Читайте також: За чим поїхав й що привіз до КНДР Шойгу: й мова точно йде не лише про боєприпаси
Розвідувальний огляд за 27 липня 2023 року від Міноборони Великої Британії, в якому йдеться про рашистські Ка-52М

Для характеристики рашистських Ка-52М британське Міноборони навело лише загальні характеристики – що такі гелікоптери пройшли модернізацію з поправкою на досвід війни у Сирії, і що їх набір озброєння в першу чергу вирізняється можливістю застосовувати керовану ракету ЛМУР з дальністю стрільби до 15 кілометрів.

Defense Express уже раніше розповідав про рашистські Ка-52М, але ми ще зараз коротко розповімо про їх особливості.

Дослідний зразок Ка-52М з ракетою ЛМУР, зображення з відкритих джерел

Льотні характеристики Ка-52М залишились по суті без змін, порівняно з базовою версією - швидкість польоту до 200 км/год, радіус польоту – до 400 км. Натомість, як стверджують самі рашисти, їм на Ка-52М вдалось суттєво покращити експлуатаційні характеристики, завдяки установці більш зносостійкого шасі та використанню лопатей із покращеним нагрівальним елементом.

Крім того, Ка-52М відрізняється наявністю зовнішнього світлодіодного освітлення, начебто покращеною ергономікою кабіни для екіпажу, і головне – вдосконаленим набором бортової апаратури: нова прицільна система ГОЭС-451М, покращена бортова система зв’язку БКС-50М та оновлена система управління вогнем СУО-806ПМ.

Попередня версія оптико-електронної системи ГОЭС-451 для Ка-52 та оновлена ГОЭС-451М для Ка-52М, зображення ілюстративне, джерело - Пьотр Бутовскі

Росіяни на Ка-52М оновили бортову систему захисту від ракет противника – тепер там використовується Л418 "Моноблок", що раніше встановлювався хіба що на Ка-52Э для Єгипту. Ну і також – бортовий радар, тепер там використовується В006 "Резец" від виробника РЛС для Су-34, що начебто може бачити ціль "група танків" на дистанції в 30 км.

Якщо зважити на те, що РФ офіційно почала серійне виробництво Ка-52М лише восени 2022 року, то навряд чи російські окупанти на Півдні зараз мають вагому кількість таких вертольотів, щоб справити відчутний вплив на перебіг бойових дій. У кращому випадку для ворога мова може йти лише про кілька машин, а не про 15-30 "бортів", про які заявляють офіційні ресурси РФ.

Ворожі Ка-52 під час війни проти України, ілюстративне зображення з відкритих джерел
Читайте також: "Вагнер" готується до дій у Литві та Польщі й активно шукає поповнення серед білорусів