xcounter
#

"Дрок" доїхав в армію РФ через 8 років після демонстрації макету, але поки у вигляді експериментальної партії

3134
"Дрок" доїхав в армію РФ через 8 років після демонстрації макету, але поки у вигляді експериментальної партії

Попри те, що окупанти постійно переносили запуск свого нового самохідного міномета у серію, а зараз йдеться про експериментальну партію, до теоретичного насичення російського війська таким озброєнням треба ставитися доволі серйозно

Армія РФ отримала першу експериментальну партію нових самохідних мінометів 2С41 "Дрок" на базі бронемашини "Тайфун" – таку інформацію вчора, 18 липня повідомила пресслужба російської оборонної корпорації "Ростєх".

Головне озброєння машини – удосконалений міномет 2Б14 "Поднос", який отримав у півтора раза більшу дальність і може нищити цілі на відстані 6 км. Додатково оснащений дистанційно керованим бойовим модулем з 7,62-мм кулеметом ПКТМ, а також додатковим мінометом 2Б24, який "може застосовуватися пішим розрахунком поза машиною".

Читайте також: Польща хоче купити до 400 Rosomak Long, на заміну БМП-1 та для нових частин
82-мм самохідний міномет 2С41
82-мм самохідний міномет 2С41 "Дрок"

Головною перевагою свого нового міномета називають швидкострільність, яка має становити понад 10 пострілів за хвилину. Як відзначається, боєкомплект машини становить понад 40 мін.

У "Ростєх" відзначають, що їхній самохідний міномет 2С41 "Дрок" оснащено механізованими приводами наведення та сучасною СУВ, також є цифрова система, яка "забезпечує як захищену інформаційну взаємодію з машинами управління, так і можливість автономної роботи".

самохідний міномет 2С41
82-мм самохідний міномет 2С41 "Дрок" на форумі "Армия"

У РФ цю машину визначають як "маневровий засіб, який може швидко втекти від вогню противнику". Відзначають, що вести вогонь екіпаж може не покидаючи машину, а перехід у похідне положення в бойове займає менш як одну хвилину.

Серед цілей самохідного міномета "Дрок" визначається знищення живої сили, легкоброньованих цілей, засліплення спостережних пунктів, освітлення територій та створення димових завіс.

Самохідний міномет базується на шасі бронеавтомобіля 4х4 БА К-4386 "Тайфун-ВДВ", має масу до 14 тонн і може розвивати швидкість до 100 км/год.

Вперше макет самохідного міномета 2С41 "Дрок" було представлено на форумі "Армия" у 2015 році, водночас через чотири роки, у 2019, вперше було продемонстровано повноцінний зразок бойової машини, водночас запустити у серію цей міномет планували вже у 2020 році, водночас сьогодні ми говоримо про експериментальну партію. Коли підуть вже серійні машини – наразі невідомо.

Нагадаємо, що самохідний міномет 2С41 "Дрок" є однією з чотирьох машин так званої нової російської "квіткової артилерії" – про те, що в окупантів з іншими розробками цієї серії Defense Express розповідав в окремому матеріалі.

Читайте також: Іран націлився експортувати зброю до Південної Америки: один клієнт вже намітився у вигляді Болівії