Іран, який знаходиться під доволі щільними санкціями провів перемовини з Болівією відносно експорту озброєння. Зустріч на рівні міністрів оборони країн відбулась 16 липня у Тегерані, про що повідомила іранська інформаційна агенція Tasnim.
Також були процитовані слова очільника іранського оборонного відомства Мохаммад Реза Аштіані, який закликав до пильності та єдності у питанні боротьби проти спільних ворогів Ірану та Болівії та зазначив "стратегічну важливих відносин".
Читайте також: Україна купить у Франції 420 тисяч корпусів до 155-мм снарядів, але в цій історії є нюанс
Будь-яких інших деталей щодо можливо досягнутих домовленостей та взагалі про конкретні результати перемовин не повідомляється. Водночас на питання, яке саме озброєння може бути цікаве країні відповідь доволі проста - будь-яке.
Бо болівійська армія це 34 тисячі осіб, з яких близько 23 тисяч припадають на сухопутні війська, які озброєні 54 легкими танками SK-105 Kuerassier австрійської розробки 70-х років, 24 колісними бронемашинами EE-9 Cascavel.
Мають близько 50 БТРів M113, зберігають такі раритети, як M9 half-track у кількості близько 40 одиниць, 22 MOWAG Roland та 15 V-100 Commando, на додачу до 24 EE-11 Urutu.
Але справа в тому, що сам факт перемовин щодо іранської зброї для Болівії вже вкрай важливий. Зазначимо, що Болівія та Іран активно зближувались під час каденції Ево Моралеса у 2006-2019 роках, який виступав з різкою позицією проти США, у результаті чого дипломатичні відносини між країнами були призупинені. Але тоді мова у спільних проєктах, як мінімум офіційно, не йшла про озброєння, а співробітництво торкалось промислових та торговельних відносин.
Поточний президент країни Луїс Арсе наче взяв курс на припинення відносин з Іраном та нормалізацією стосунків з США. Але з 2021 відносини між країнами знову почали погіршуватись. Після вторгнення РФ в Україну її лідер не засудив дії Кремля, також країна не бере участь у голосуваннях ООН через те, що не платить членські внески. Водночас з 2021 року Болівія доволі активно зблизилась з РФ, й у країні діють "Газпром" та "Росатом", які активно розробляють корисні копалини.
Й таким чином вихід на рівень прямих обговорень щодо іранського озброєння для Болівії є доволі важливим дзвіночком, й в першу чергу для США. А також цілком демонструє, що санкції у тому вигляді які є, навіть для Ірану, не тільки не заважають країні розробляти озброєння та його виготовляти, а й ще торгувати ним.
Читайте також: США готують пакет допомоги на 1,3 млрд доларів: названо орієнтовний склад та програму постачання