xcounter
#

США готують пакет допомоги на 1,3 млрд доларів: названо орієнтовний склад та програму постачання

5386
У пакет допомоги увійдуть антидронові системи Vampire від L3Harris
У пакет допомоги увійдуть антидронові системи Vampire від L3Harris

Новий пакет допомоги від США буде мати виражену дронову та антидронову спрямованість

У Вашингтоні найближчими днями планують оголосити про виділення чергового пакету допомоги Україні озброєнням, який сягне 1,3 млрд доларів.

Про це з опорою на власні джерела повідомляє Reuters, і як показує практика інсайди відомих західні ЗМІ стосовно вмісту та вартості пакетів цілком можливо вважати надійною інформацією.

Читайте також: Польща хоче купити до 400 Rosomak Long, на заміну БМП-1 та для нових частин

Й відповідно до неї мова йде про пакет допомоги за програмою Ukraine Security Assistance Initiative, USAI - Ініціативи сприяння обороноздатності України за яким озброєння замовляється у виробників. А це означає доволі вагомі строки на його виготовлення та передачу на відміну від "президентського вилучення" (Presidential Drawdown, PDA), за яким зброю передають із запасів збройних сил США.

Серед видів озброєння, яке планується передати, цілком вбачається антидронова та дронова спрямованість. Наприклад, у L3Harris будуть замовлені додаткові зенітні системи Vampire, які використовують ракети APKWS.

Vampire
Vampire

Нагадаємо, що ці системи вже оголошувались до передачі від США за USAI й строк їх постачання якраз і був визначений серединою 2023 року. Тобто, скоріш за все мова буде йти щодо другої партії цих машин.

Окрім Vampire Україні будуть передані й інші протидронові системи, але вже у вигляді засобів РЕБ. Мова йде про продукцію австралійської компанії DroneShield. Вона днями вже встигла повідомити про отримання замовлення від неназваної урядового відомства США, зазначивши, що мова йде про рекордний для компанії контракт на 33 млн доларів.

Але неможливо вказати, чи дійсно це замовлення буде для України, бо укладання контрактів може відбутися й після оголошення пакета допомоги. У будь-якому випадку головна продукція DroneShield - це антидронові рушниці.

DroneGun Mk4
DroneGun Mk4 від DroneShield

Також у пакет допомоги увійдуть дрони-камікадзе: й досі втаємничені Phoenix Ghost від AVEVEX та вже добре відомі Switchblade від AeroVironment.

Водночас загальна вартість пакета допомоги прямо вказує на те, що серед озброєння будуть й інші зразки, а також те, що мова йде про доволі значну кількість одиниць. Щоправда, строки виконання замовлення також будуть вимірюватися далеко не у днях.

Читайте також: Чи є російські десантні кораблі, які "перевозять цивільних", легальною ціллю для знищення