Загроза від реактивної вогнеметної системи армії РФ "Солнцепек" добре відома, й рашисти використовують її доволі активно для ураження позицій ЗСУ.
Але ця система має один й вкрай важливий недолік, який полягає у малій дальності стрільби. Вона складає "за паспортом" до 6 км (за іншими джерелами до 10 км), але система наведення передбачає використання лазерного далекоміра для вирахування необхідного кута підйому направляючих.
Читайте також: Австралія обрала БМП на 3,4 млрд доларів: вибір був між Lynx від Rheinmetall та корейською AS21 Redback від Hanwha
Через це для її застосування ворог має підтягти її на передній край, а це вже дозволяє її дістати наявними засобами знищення цілей. Наприклад, FPV-дроном, що й продемонстрували бійці сил оборони України.
У цьому випадку вдалось заскочити "Солнцепек" під час переміщення через залишки селища, який, з максимальною долею ймовірності, утримується рашистами. А після ураження пакета з термобаричними реактивними снарядами почався їх самовільний відстріл, а сама пускова була повністю знищена.
У дописі від "Армії дронів" зазначено, що для атаки було використано дрон "Пегас", який придбали за кошти української блокчейн-компанії Everstake. Цей БПЛА є класичними квадрокоптер, і як будь-який дрон-камікадзе відповідає головному критерію - відносна дешевизна та масовість виробництва.
![Пегас FPV-дрон](/media/contentimages/94a64c24814d7161.jpg)
Водночас за кожним таким відео стоїть доволі кропітка праця розвідки та філігранна робота оператора, який має скерувати дрон за лічені секунди, компенсуючі "руками"
такі речі, як боковий вітер, до цього ж в умовах неякісного зображення, яке може передаватися із затримкою. Саме тому, попри візуальну легкість, мова йде про високий професіоналізм та витримку.
Читайте також: "Вагнер" готується до дій у Литві та Польщі й активно шукає поповнення серед білорусів